Reklama
aplikuj.pl

Blizzard rok po zapowiedzi zdradza więcej detali nowej gry

blizzard

Blizzard rok temu zapowiedział swoją nową produkcję, o której dalej wiemy bardzo mało. Dziś poznaliśmy dodatkowe szczegóły na temat tego tytułu, choć dalej ciężko jest sobie go w pełni wyobrazić.

Blizzard i Odyssey rok temu

W styczniu 2022 Blizzard ogłosił tworzenie nowej produkcji. Tytuł miał być jeszcze wtedy w powijakach, ale dla graczy i tak była to ekscytująca informacja. W końcu firma, po raz pierwszy od dłuższego czasu, miała stworzyć nową markę!

Czytaj też: Battlefield 1942 z ray-tracingiem z Portal RTX!

Blizzard ogłaszał wtedy:

Blizzard szykuje się na kolejną przygodę. Ruszamy w podróż do zupełnie nieznanego uniwersum, w którym osadzona jest nasza nowa gra survivalowa na PC i konsole. To miejsce pełne bohaterów do poznania, historii do opowiedzenia i przygód do przeżycia – ogromna kraina możliwości, czekająca na odkrycie.

Każda historia potrzebuje kogoś, kto ją opowie. A każdy świat potrzebuje budowniczych. Co, jeśli to moglibyście być wy?

Od trzydziestu lat Blizzard tworzy uniwersa dla milionów graczy na całym świecie. Wymaga to zróżnicowanego zespołu twórców, którzy chętnie zabierają głos, sami słuchają i zostają wysłuchani. Taka jest nasza misja.

Lubicie gry z gatunku survival? Chcecie dołączyć do zgranego zespołu doświadczonych twórców na wczesnym etapie projektowania nowego uniwersum… i pomóc napisać kolejny rozdział w historii Blizzarda?

Od tamtej pory w temacie gry była jednak cisza. Dziś dowiadujemy się w końcu czegoś nowego.

Odyssey i Blizzard dziś

Blizzard podsumowując rok pracy, zdradził kilka dodatkowych szczegółów na temat ekipy deweloperskiej, tajemniczej gry. Jak się okazuje, tytułowi przewodzi Dan Hay, czyli osoba odpowiedzialna za kilka odsłon serii Far Cry, która miała szczególny wkład w Far Cry 5.

Czytaj też: Skradziony materiał GTA 6 wykorzystany w reklamie Goat Simulator 3

Oprócz tego dowiedzieliśmy się, że zespół Odyssey jest sukcesywnie rozwijany i dziś, rok po oficjalnym ujawnieniu gry, jest on już dwa razy większy. W styczniu tego roku szukano jedenastu pracowników, więc możliwe, że wciąż mówmy o dość skromnym zespole, jak na standardy Blizzarda. Więcej informacji o tytule być może usłyszymy w 2023 roku podczas BlizzConu. Niestety, wciąż nie wiadomo czy impreza będzie tylko w formie online czy też stacjonarna.