Blizzard prosi fana o usunięcia strony PlayDiablo4.com

Blizzard prosi fana o usunięcia strony PlayDiablo4.com. Przedziwna sytuacja? Jest jeszcze lepiej jak poznacie jej szczegóły!

Jakiś czas temu użytkownik serwisu Reddit założył stronę PlayDiablo4.com. Po wejściu w link jesteśmy przenoszeni do strony głównej… Path of Exile! Żarcik szczególnie zyskał popularność ze względu na brak zapowiedzi Diablo 4 i fatalne przyjęcie Diablo Immortal. Blizzard postanowił się skontaktować z właścicielem strony i przedstawić swoje żądania.

Jak się okazuje – na szczęście nie było to typowe straszenie prawnikami! Firma po prostu poprosiła o wyłączenie strony. Co więcej, zaproponowano jej odkupienie, a fan przyznał, że zgodzi się pod warunkiem, że uzyska za darmo jeden z ich niezapowiedzianych tytułów. Chodzi oczywiście o Diablo 4, które według przecieków powinno pojawić się najwcześniej w 2020 roku. Zabawne jest natomiast to, że nawet Blizzard uznał, że żart jest naprawdę dobry, ale muszą po prostu chronić praw do swoich marek i dlatego proszą o wyłącznie lub sprzedanie witryny.

Czytaj też: Przecieki o Diablo 4 – gra miała przypominać Dark Souls!

Źródło: pcinvasion.com