Reklama
aplikuj.pl

Blokowanie profilu Facebook dla Ukrainy. Serwis zapewnił obywatelom użyteczną funkcję

Ubiegłego lata Facebook postanowił umożliwić osobom przebywającym w Afganistanie blokowanie swoich profili, a nawet zalecał do tego, kiedy wojska USA się wycofały. Firma podkreślała rolę blokowania profili zwłaszcza dla dziennikarzy, aktywistów i innych osób, które mogą być bardziej narażone na ataki. Nie trzeba było długo czekać, aż dostępne stanie się też blokowanie profilu Facebook dla Ukrainy.

Blokowanie profilu Facebook dla Ukrainy już dostępne

Facebook przyczynia się do wspomagania Ukraińców w tych paskudnych dla nich czasach, z jednej strony blokując propagandę Rosji, a z drugiej umożliwiając blokowanie profilu Facebook, czyli na największej platformie społecznościowej. Na dodatek stworzyła też „Centrum Operacji Specjalnych”, aby „ściśle monitorować” to, co dzieje się na Ukrainie.

Czytaj też: Hakerzy jednoczą się przeciw Rosji. Wojna z Ukrainą trwa również w świecie cyfrowym

Najwięcej zmian dla każdego obywatela Ukrainy wprowadza jednak samo narzędzie „zablokuj profil”, które zapewnia użytkownikom dostęp do dodatkowych funkcji bezpieczeństwa i prywatności już „jednym kliknięciem”. Wiadomo, że gdy profil jest zablokowany, osoby niebędące znajomymi, nie mogą pobierać ani udostępniać ich zdjęcia profilowego, czy oglądać postów na ich osi czasu.

W odpowiedzi na rozwijający się konflikt zbrojny na Ukrainie, utworzyliśmy Centrum Operacji Specjalnych, aby reagować w czasie rzeczywistym. Jest ono obsadzone przez ekspertów (w tym native speakerów), dzięki czemu możemy dokładnie monitorować sytuację i działać tak szybko, jak to możliwe

– powiedział Nathaniel Gleicher, dyrektor ds. polityki bezpieczeństwa w firmie Meta.