Reklama

Bloober Team neguje ostatnie „przecieki”. Firma przedstawia prawdziwe plany

bloober team

Bloober Team jest ostatnio na ustach wszystkich fanów horrorów. Według przecieków, deweloperzy mają tworzyć nowego Silent Hill. Deweloperzy mają jednak inne zdanie.

Wyciek z nieaktualnymi informacjami

Jakiś czas temu we wpisie Poznaliśmy 3 nowe gry Bloober Team. Gdzie ten Silent Hill? zajmowaliśmy się trzema nowymi produkcjami od krakowskiego studia. Jak się okazuje – nowymi tylko z nazwy. Sprawę dotyczącą gier H2O, Black oraz Dum Spiro skomentował CMO studia, Tomasz Gawlikowski. O co więc, konkretnie chodzi w tej niecodziennej sytuacji?

Czytaj też: Gameplay Deathloop na State of Play – czy to wystarczy?

Wszystko zaczęło się od znalezienia na stronie Unii Europejskiej informacji na temat nowych gier Bloober Team. Projekty zostały opisane przez studio z tego powodu, że po prostu musieli to zrobić. UE zależy na przejrzystości informacji i na dokładnym informowaniu na co idą dofinansowania. Bloober trochę ich dostał, ponieważ każda z trzech gier to 150 tysięcy Euro. Jak się jednak okazuje, wspomniane dotacje są już trochę starą sprawą, a jeden z projektów doskonale znamy.

H2O, Dum Spiro, Black

Wspomniane H2O, które domniemywano, że jest Layers of Fear 3 czekające na swoją premierę, okazało się być… Layers of Fear 2. To gra, którą już dobrze znamy, a jej premiera odbyła się jeszcze 28 maja 2019 roku.

Co z Dum Spiro? Produkcja, która miała zabrać nas do łódzkiego getta aktualnie nie powstaje. Deweloperzy uznali, że sam temat czy potencjał na zainteresowanie grą jest dziś nieodpowiedni. Do tego nie udało się osiągnąć jeszcze tego, czym dokładnie ma być ta produkcja, więc na ten moment projekt jest wstrzymany.

Black – tytuł będący „polskim Assassin’s Creed” miał pozwalać graczom na walkę w zwarciu oraz szalone ucieczki w przeróżnych epokach historycznych. Tutaj dobra wiadomość jest taka, że Black rzeczywiście dalej powstaje. Zła wiadomość (dla fanów oryginalnego konceptu) jest taka, że dziś jest to już zupełnie inny tytuł, który nie jest tym co mogliśmy niedawno przeczytać w sieci.

Może jednak Silent Hill od Bloober Team?

Tomasz Gawlikowski przedstawił również, nad czym aktualnie trwają prace w Bloober Team.

W Bloober Team mamy aktualnie dwa projekty, nad którymi pracujemy. Jedna gra jest już w fazie produkcji, a druga w pre-produkcji. Obie gry celują w skalę projektu większą niż The Medium, choć żadna z nich nie jest oparta na motywach czy przesłankach, o których mogliśmy niedawno przeczytać w sieci”

CMO Bloober Team, Tomasz Gawlikowski

Zatem – powstają dwie gry. Możemy się domyślać, że tytuł w fazie pre-produkcji to nowy tytuł, który powstaje w wyniku współpracy z Konami. Co może być grą będącą w fazie produkcji? Cóż, być może mowa tutaj o kontynuacji The Medium. Czym może być tytuł od Konami? Dalej nie przekreślałbym szans na to, że jest to Silent Hill.

Czytaj też: Dying Light 2 mroczniejsze po dwóch miesiącach

Wszystko tak naprawdę zależy teraz od tego, o jakich grach myślał Tomasz Gawlikowski. Wspomniał on, że żaden z dwóch powstających tytułów nie jest grą, o której mogliśmy usłyszeć w ostatnim czasie w sieci. W ostatnim czasie mówiliśmy o Dum Spiro, Black i H2O. Wcześniej były informacje o Silent Hill. Najnowszymi przeciekami z Bloobera była jednak trójka gier, a nie Silent Hill.

Pozostając w temacie horrorów Bloobera – być może umknęła Wam ostatnia premiera Blair Witch: Oculus Rift Edition, czyli ładniejsza wersja gry, która oryginalnie wyszła na gogle Oculus Quest.