Coraz więcej urządzeń staje się inteligentnymi – zegarki, odkurzacze, światła, smartfony. Czemu więc by i nie stworzyć inteligentnego akwarium?

Na taki pomysł wpadła właśnie armeńska firma Bluenero. Firma założyła właśnie kampanię na Indiegogo, której celem było zdobycie 25 tysięcy dolarów. W momencie pisania newsa, zebrali oni ponad 35 tysięcy dolarów co mówi o popularności pomysłu. Akwarium ma posiadać automatyczny podajnik żywności, który będzie mógł działać przez tydzień bez ingerencji użytkowania. Dołączona aplikacja pozwala na ustawienie harmonogramu karmienia oraz ustawienie odpowiedniej temperatury. Akwarium posiada też mnóstwo diod LED, które zapewniają odpowiednie oświetlenie oraz kamerę HD, która zapewnia widok na rybki w każdym momencie. Zastosowane czujniki mierzą też poziom pH, temperaturę czy poziom wody.

Akwarium rzeczywiście wygląda na bardzo zaawansowane. W kampanii możecie kupić jego wersję Premium o pojemności ok. 61 l za 399 dolarów, XL o pojemności ok. 95 l za 599 dolarów oraz XXL o pojemności ok. 136 l za 749 dolarów.

Zobaczcie ten świetny wydrukowany w 3D zegar

Źródło: https://www.digitaltrends.com/

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej