Reklama

Iron Man ma gust. Będzie jeździł tym klasycznym BMW

Dzięki tegorocznym badaniu "Why Driving Matters" firmy ubezpieczeniowej Hagerty z USA dowiedzieliśmy się, jak to jest z zainteresowaniem klasycznymi samochodami względem grup wiekowych.

Iron Man, a dokładniej mówiąc aktor, odgrywający jego rolę, czyli Robert Downey Jr. zlecił firmie SpeedKore przygotowanie klasycznego BMW 3.0 CS z 1974 roku do nowoczesnych standardów.

To specjalne BMW dla aktora bazuje w rzeczywistości na stalowej karoserii po kompleksowej renowacji, którą uzupełniają akcenty z włókna węglowego przy listwach progowych, czy zderzakach. Podobnie jak klasyczne akcenty, jak i ciekawa drewniana obramówka nadwozia, to połączenie zgrywa się w świetnym stopniu z ceglastoczerwonym lakierem zewnętrznym.

Całość uzupełniają felgi kute z brązu, które kryją za sobą amortyzatory Bilstein i zestaw sześciotłoczkowych przednich i czterotłokowych tylnych hamulców Brembo (via Motor1).

Zaskakujące dodatki zewnętrzne dotyczą oryginalnych listw bocznych, czy tylnego spojlera, a wewnątrz połączenie szarego drewna na kierownicy i desce wspaniale komponuje się z tapicerką w kolorze kawy.

Pod kątem mechanicznym, to BMW 3 CS Iron Mana otrzymało nowy silnik. Ten stary, gaźnikowy M30 z sześcioma cylindrami ustawionymi w rzędzie o pojemności 3.0, ustąpił miejsca jednostce S38 z M5 generacji E34.

Czytaj też: Elektryczny Jaguar I Pace traci osiągi w imię niższej ceny

W tym wydaniu to również sześciocylindrowy silnik, ale o pojemności 3,6 litra, który generuje nie 180, a 311 KM. W przypadku skrzyni w grę wchodzi czterobiegowy automat ZF.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News