WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

BMW i Daimler zainwestują 1 miliard dolarów we wspólne usługi

BMW i Daimler zainwestują 1 miliard dolarów we wspólne usługi

Niemieccy producenci samochodów, a dokładnie BMW i Daimler AG ujawnili właśnie wiele informacji na temat swojej współpracy, w ramach której zainwestują ponad miliard dolców. Mowa o inicjatywie z ubiegłego roku, która obejmuje kilka programów, mających na celu uproszczenie i poprawę transportu na obszarach miejskich. 

Mowa dokładnie o pięciu przedsięwzięciach, które w ostateczności mogą zapewnić rynkowi aż 1000 nowych miejsc pracy. W grę wchodzą usługi: Reach Now, Charge Now, Free Now, Park Now i Share now. Ta pierwsza będzie zapewne aplikacją albo systemem infotainment, która pokaże użytkownikom różne sposoby dotarcia do miejsca docelowego podczas podróży, w tym transportu publicznego, wypożyczania samochodów i wypożyczania rowerów. Inicjatywa Charge Now sprowadzi się do rozbudowy sieci stacji ładujących, rozpowszechniając tym samym samochody elektryczne.

Free Now będzie z kolei konkurencją dla aplikacji mobilnej Uber i Lyft, a Park Now pozwoli ludziom planować i płacić za miejsca parkingowe z wyprzedzeniem, aby ograniczyć czas spędzony na jeździe w poszukiwaniu otwartych przestrzeni. Ostatnim jest Share Now, który będzie rozwiązaniem podobnym np. do hulajnóg Lime, umożliwiając wypożyczanie pojazdów elektrycznych. Większość przedsięwzięć spod marki BMV i Daimler jest już uruchomiona, a firmy twierdzą, że obsługują już ponad 60 milionów klientów. Producenci samochodów uzyskali zgodę organów regulacyjnych na ich plan w grudniu. Inicjatywy powinny znacznie wzrosnąć wraz z nowym napływem gotówki.

Czytaj też: Pomysł Citroena na EV w miastach przyszłości

Źródło: Engadget