Bosch odgrywa znaczącą rolę w dostarczaniu materiałów i technologii stojących za współczesnymi samochodami. Celem firmy jest odegrać jeszcze większą rolę tworzeniu autonomicznych samochodów. Firma właśnie przedstawiła plany dotyczące autonomicznej przyszłości.

Od systemów ABS i świec zapłonowych po nowoczesne elektryczne układy, 36-stopniowe zestawy czujników i komputerów pokładowych. Bosch ma odpowiednią pozycję, by być znaczącym graczem w dziedzinie sprzętu samochodowego. Firma ujawniła szczegóły koncepcji, którą będzie prezentować na targach CES, aby zaprezentować swoje możliwości w tych kwestiach.

Z koncepcji wyłania się obraz elektrycznego czteromiejscowego pojazdu z przestronnym wnętrzem, w którym wszyscy pasażerowie są naprzeciwko siebie. Dodatkowo do dyspozycji są ekrany informacyjno-rozrywkowe rozciągające się przy ścianach. Poza tym pojazd oferuje dostęp do Wi-fi, a także usług takich jak informacje o pogodzie czy podróży. Systemy kamer ostrzegą pasażerów, jeśli zapomną torebki lub telefonu, Mogą one odróżnić takie przedmioty np. od śmieci.

Usługa The Convenience Charging śledzi stan naładowania pojazdów i połączy go z danymi o pogodzie i natężeniu ruchu oraz informacjami o tym, ile energii zużywają systemy pokładowe. System „pre-books” wybierze najdogodniejszą stację ładowania. The Bosch Road Signature pozwoli określić samochodom swoją pozycję z dokładnością do kilku centymetrów. Szereg innych elementów z kolei skupi się na stanie pojazdu oraz aktualizacji oprogramowania. Bosch przewiduje, że floty w pełni autonomicznych taksówek trafią do użytku „najpóźniej w połowie przyszłej dekady”.

[Źródło: newatlas.com; grafika: Bosch]

Czytaj też: Autonomiczne samochodo-pody microSNAP od Rinspeed

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej