WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Bosch zaprezentował „rowerowy komputer” – Kiox

Technologia od lat dotyka również rowerów, co na rynku wytworzyło gatunek „eBike”. Te rowery można ulepszyć np. za pośrednictwem komputera Kiox, którego zaprezentował właśnie Bosch.

Jak możemy się spodziewać, Kiox jest niczym innym, jak swojego rodzaju rowerowym komputerem pokładowym. Posiada tradycyjnie funkcje, czyli informuje użytkownika o stanie jego organizmu, osiąganej prędkości, stanie naładowania baterii, czy osiągów. Może zostać np. połączony do pulsometru i wskazywać użytkownikowi, czy powinien zwolnić czy przyśpieszyć do osiągnięcia „złotego poziomu”.

Kiox jest naszym najlepszym i najjaśniejszym wyświetlaczem z bardziej przydatnymi funkcjami niż kiedykolwiek wcześniej w kompaktowej obudowie. – powiedziała Claudia Wasko, wiceprezes i dyrektor generalny Bosch eBike Systems Americas.

Kiox może pochwalić się kolorowym i bardzo jasnym 1,9-calowym wyświetlaczem chronionym przez szkło Gorilla Glass. Jego bateria pozwala na 20 minut działania bez podłączenia do systemu „eRoweru”, choć nie wiem, po co ktoś miałby korzystać z niego bez towarzystwa roweru. Całość dopełnia moduł Bluetooth, możliwość aktualizowania systemu bezprzewodowo oraz szeroka kompatybilność, która ma sprawić, że wielu producentów eBike może z łatwością zainstalować go na swoim produkcie.

Kiox, Bosch, komputer, ebike, erower, inteligenty rower, Kiox Bosch, rower

Oficjalne prezentacje i pełnoprawna premiera odbędzie się 18 września na targach Interbike.

Źródło: BGR
Zdjęcia: Bosch