WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Brelokiem do kluczy OmniFob będziesz zarządzać wszystkim, co inteligentne

Na Kickstarterze trwa właśnie udana już zresztą zbiórka na OmniFob, czyli „ostatni fob, jakiego potrzebujesz”. To nic innego, jak uniwersalny pilot do pęku kluczy, które jest tak naprawdę inteligentnym, wszechstronnym urządzeniem, mogącym robić wiele, ale dopiero po odpowiedniej konfiguracji. 

Czytaj też: Elektryczny rower Turbo Creo SL w wersji Founders Edition zachwyca

OmniFob powstał z myślą o coraz bardziej wchodzącym w nasze życie Internecie Rzeczy, którymi można zarządzać zdalnie. Jednak z ich mnogością wiążę się mały problem – finalnie wymagają dziesiątek aplikacji i to od nich OmniFob może uwolnić tych, którzy czują się przytłoczeni smart-przedmiotami. Jest to tak naprawdę brelok, którego możesz przypiąć do kluczy. Ma w sobie potrzebny zestaw czujników i elektroniki, czego połączenie zapewnia mu współpracę z NEXX Garage, Chipolo, MoboKey i niezliczonymi systemami Internetu Rzeczy i Smart Home.

Innymi słowy, jest takim uniwersalnym pilotem „do wszystkiego”, którym otworzycie bramę, zamkniecie garaż, zapalicie światło, wyłączycie kuchenkę indukcyjną, czy piekarnik, odłączycie od zasilania inteligentne gniazdka, uruchomicie samochód… itd. Jeśli taki gadżet Was interesuje, to za 91$ zgarniecie go z dożywotnią subskrypcją. Jeśli z kolei wszystko pójdzie zgodnie z planem, wysyłka powinna rozpocząć się w lutym 2020 roku. Sam gadżet jest obecnie w serwisie całkiem popularny, ale sam nie wiem, czy urządzenia IoT są u nas tak popularne.

Czytaj też: Oto roboty wielkości mrówki napędzane wibracjami

Źródło: New Atlas, Kickstarter