WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

BRUTALE w Fortnite psują innym zabawę, ale Epic ma dobrą argumentację

BRUTALE w Fortnite to mechy pozwalające graczom zdobyć przewagę nad innymi. Nie wszystkim się jednak one podobają.

Część społeczności Fortnite zbuntowała się przeciwko ostatniej aktualizacji Epic Games. Autorzy gry postanowili bowiem, że do battle royale trafi mech, który umożliwi graczom stanie się niezwykle potężnym przeciwnikiem. Gracze nie lubią takich nierówności i powstał nawet specjalny hasztag „#RemoveTheMech”.

Czytaj też: Zadania w Borderlands 3 nie będą zapychaczami w stylu „Idź tam, zabij to”

Epic postanowiło odpowiedzieć graczom i trzeba przyznać, że ich argumentacja nawet dobrze się sprawdza.

Misją Fortnite jest zapewnienie graczom o wszystkich poziomach umiejętności możliwości takiej wspólnej gry, w której każdy ma szansę wygrać. Takiej, gdzie na przykład każdy może mieć szansę zdobyć pierwszą likwidację lub Królewskie Zwycięstwo i poczuć frajdę, jaką to ze sobą niesie. Wiemy, że wciąż są gracze, którzy tego nie doświadczyli.

Inną częścią misji jest sprawienie, by Fortnite był widowiskowy, a rozgrywka zapewniała rozrywkę. Sprawienie tego tydzień w tydzień oznacza, że zawsze czekają nowe wrażenia z gry i nowe sposoby zabawy.

Dodając BRUTALA na początku sezonu X, mieliśmy na uwadze tę właśnie misję. Od tego czasu widzimy, że gracze, którzy wcześniej mieli problemy z zaliczaniem likwidacji, teraz zgarniają ich więcej, a jednocześnie likwidacje doświadczonych graczy pozostały na stałym poziomie.

Spotkania z BRUTALAMI powinny być rzadkimi, unikatowymi wydarzeniami, a nie czymś, co dominuje całą rozgrywkę. W trybie Areny wprowadziliśmy w tym celu zmiany. Aby zmniejszyć ich występowanie w późniejszych etapach gry, zmniejszyliśmy częstotliwość ich pojawiania się. Było to konieczne ze względu na specyficzną tego trybu większą ilością graczy w ostatnich kręgach burzy. Jesteśmy zadowoleni z tych zmian.

Czytaj też: Kierowca grał w Pokemon GO na ośmiu telefonach na raz

Źródło: epicgames.com