Reklama
aplikuj.pl

Budżetowy Galaxy F04 ma przed nami coraz mniej tajemnic

Samsung znany jest ze swoich smartfonów premium, ale to nie oznacza, że producent nie ma w swojej ofercie modeli budżetowych. Jednym z nich jest właśnie Galaxy F04, którego wygląd i specyfikację właśnie poznaliśmy.

Rynek indyjski rządzi się swoimi prawami i producenci smartfonów doskonale wiedzą, że powinni wypuszczać tam więcej modeli budżetowych, bo to właśnie na nie jest tam największy popyt. Wie to oczywiście też Samsung i dlatego już niedługo wprowadzi do sprzedaży w tym kraju Galaxy F04. Dzięki jednemu z indyjskich sprzedawców mogliśmy poznać szczegóły nadchodzącego budżetowca.

Galaxy F04 wygląda całkiem ładnie. Samsung postawił na brak wyspy aparatów, zostawiając tylko same czujniki. Z przodu, płaski ekran otaczają cienkie ramki, tylko ta dolna jest nieco grubsza. Jest również wcięcie na aparat do selfie. Konfiguracja aparatów nie została przez sprzedawcę ujawniona, jednak nie ma co oczekiwać cudów w tym przedziale cenowym. Zapewne z przodu znajdzie się kamerka 5 Mpix, a z tyłu prawdopodobnie 12 Mpix + 2 Mpix lub coś podobnego, choć to oczywiście jedynie nasze przypuszczenia.

Aukcja zdradza natomiast, że Galaxy F04 zostanie wyposażony w 6,5-calowy ekran o rozdzielczości HD+, a sercem urządzenia będzie układ Helio P35 wspierany przez 8 GB RAM – tutaj bardzo ważna uwaga, jest to ilość podana z włączoną funkcją RAM Plus, czyli wirtualnego rozszerzenia pamięci. Wydaje się więc, że tej fizycznej będzie 4 lub maksymalnie 6 GB. Nie wiadomo nic o oferowanej pamięci wbudowanej, choć spodziewamy się, że Samsung postawi na 64 GB (oby tylko można było rozszerzyć ją przy pomocy karty microSD). Za zasilanie smartfona odpowiada pojemna bateria 5000 mAh, a kontrolę nad urządzeniem sprawuje Android 12 z obietnicą dwóch aktualizacji systemowych.

W Indiach Samsung Galaxy F04 ma kosztować poniżej 8000 rupii, czyli mniej niż 420 zł.