WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Sześć najlepszych modeli Bugatti Veyron według głównego projektanta

Niektórych specjalistów po prostu warto słuchać i śledzić, aby nauczyć się doceniać i rozpoznawać kunszt projektów, ich przesłanie oraz włożoną w nie pracę. Inaczej zamkniemy się w ramach „disco polo to najlepsza muzyka”, czy „tylko klasyczne BMW”.

Kiedy głos w kwestii najlepszych modeli Bugatti zabiera kierownik działu projektowego firmy, możemy być pewni, że nie wskaże byle jakich modeli samochodów. Tak więc, oto sześć ulubionych przez Achima Anscheidta wariantów Bugatti Veyron, który w zawodzie jest już od 27 lat, a w szeregach Bugatti od 16.

Veyron 16.4 Pur Sang (2007)

Ten wybór wyprodukowany w nakładzie pięciu sztuk Anscheidt skomentował następująco:

Spoglądanie wstecz na Veyron Pur Sang przypomina pamiętanie narodzin pierwszego dziecka. Nigdy nie zapomnisz o tak emocjonalnym wydarzeniu. To zapada głęboko w twojej pamięci.

Veyron 16.4 Super Sport (2010)

Po raz pierwszy w dziale projektowania tak systematycznie stosowaliśmy podejście „forma podąża za wydajnością”.

W chwili produkcji ten model był określany mianem najszybszego na świecie sportowego supersamochodu.

Veyron 16.4 Grand Sport L’Or Blanc (2011)

Poniższy model zachwyca samą kolorystyką i designem, a to nie jest niczym dziwnym, jako że ten Veyron jest samochodem artystycznym, który powstał z wysokiej jakości porcelany wewnątrz i na zewnątrz.

Veyron 16.4 Grand Sport Vitesse (2012)

To jedyny Bugatti z otwartym dachem, a na dodatek model, który ustanowił nowy rekord prędkości dla samochodów sportowych z otwartym dachem przy prędkości 408,84 kilometrów na godzinę. Projektant widzi w nim jednak coś więcej – wyjątkowe połączenie charakteru roadstera i wyglądu coupe zależnie od ustawienia dachu.

Veyron Grand Sport Venet (2012)

Veyron Grand Sport Venet był kolejnym samochodem artystycznym, powstałym we współpracy z francuskim artystą i rzeźbiarzem Bernarem Venetem. Chociaż praca nie należała do łatwych, Anscheidt twierdzi, że ta przygoda była warta wszystkiego.

„Les Légendes de Bugatti” – Ettore Bugatti (2014)

I na sam koniec model, który zachwyca… skórą, bo jak czytamy:

Każdy, kto kiedykolwiek posiadał parę butów wykonanych z tego materiału, zrozumie niezwykłą jakość kordowej skóry i doceni jej trwałość. To był właśnie nasz punkt wyjścia, kiedy stworzyliśmy wnętrze tej Legendy.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News