Lexus IS F Sport zainspirował nowe buty RTFKT

Lexus IS F Sport, nowe buty RTFKT

Chociaż tego typu współprace są rzadkie, zdarzają się i dziś możemy po raz kolejny zobaczyć nowe buty inspirowane konkretnym samochodem. Tym razem to Lexus IS F Sport.

Buty RTFKT na bazie Lexusa IS F Sport

Współpraca między producentem streetwearowych linii butów RTFKT, a japońską marką premium narodziła jedyne w swoim rodzaju buty inspirowane modelem IS F Sport. Co ważne, patrząc na te buty, rzeczywiście możemy dojrzeć podobieństwa z samochodem i to tak naprawdę jest wyjątkowe, bo widzieliśmy już sporo podobnych akcji, które niekoniecznie łączyły sprawnie te dwa światy.

Tak więc podeszwa tych butów naśladuje opony, a fragment z przodu pokazuje charakterystyczną wrzecionową osłonę chłodnicy Lexusa. Rozciągające się na cholewie czarne paski z jasnymi przeszyciami nawiązują do siedzeń w Lexusie, środkowy srebrny pasek ma odwzorowywać światła, a wydrukowany w 3D element z tyłu odzwierciedla spojler z włókna węglowego sportowego sedana.

Oczywiście na butach nie zabrakło zarówno znaczka Lexusa, jak i F Sport, a także charakterystycznego niebieskiego odcienia. Więcej na temat tej pary butów, która nie trafi do sprzedaży, możecie dowiedzieć się na Complex.