O ile producenci opanowali przestrzeń powietrzną do perfekcji za pomocą dronów, to wodny świat nadal skrywa wiele tajemnic. Ich odkryciu ma nam pomóc BW-Space, czyli najbardziej zaawansowany (według producenta) podwodny dron dla konsumentów.

Ten trafił już na Kickstartera z zamiarem uzbierania 50 tysięcy dolarów. Jego sukces jest pewny, ponieważ już teraz uzbierano ponad 30% potrzebnych funduszy. BW-Space, to tak naprawdę następca BlueWater 1, który również podbił podobną zbiórkę w poprzednim roku. Firma Youcan Robot zdobyła więc już większe doświadczenie i opinie od klientów, aby stworzyć coś innowacyjnego. Tak się bowiem składa, że do BW-Space dorzucono odrobinę autonomiczności, co pozwoliło producentowi nazwać go mianem „najmądrzejszym i najtańszym dronie podwodnym. Ten może pochwalić się trzema wirnikami, które umożliwiają mu osiągnięcie prędkości rzędu 2 metrów na sekundę. Z kolei 100 metrów to maksymalna głębokość, jaką może osiągnąć.

Jego zasięg jest ponadto wymuszany długością przewodu – 50, 100 lub 150 metrowego. Ta długość i obecność fizycznej aparatury podłączanej do smartfonu jest zależna od wariantu. Najtańszy kosztuje 659$, a najdroższy 1059$, jednak ich różnica polega głównie na wspomnianym przewodzie (50 vs 150 metrów) oraz obecności kontrolera. Działanie tej aparatury jest proste – z drona jest wyprowadzany przewód, zakończony nadajnikiem, z którego sygnał przechwytujemy za pomocą smartfonu. Wszystkie modele będą mogły pochwalić się możliwością bezpośredniego strumieniowania widoku z kamery BW-Space w jakości 4K i 30 FPSach, podczas gdy zdjęcia są robione w UHD. Może się również pochwalić 13600 mAh baterią, która napędzi go na prawie 7 godzin i 128 GB wbudowanej pamięci.

Pod kątem oprogramowania chętni mogą również liczyć na tryb śledzenia postaci, który (po przygodach z dronami) nie zawsze należy do najprecyzyjniejszych. Klienci zweryfikują to jednak już w październiku, ponieważ to wtedy rozpoczną się wysyłki BW-Space. Ten po kampanii na Kickstarterze zdrożeje o kilka setek dolców.

Cephalopod – podwodny dron militarny w wykonaniu Rosji

Źródło: Kickstarter
Zdjęcia: Kickstarter

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej