Reklama
aplikuj.pl

Call of Duty na PlayStation 7. Xbox uspokaja

call of duty

Microsoft jest w trakcie zakupu Activison-Blizzard. Posiadacze konsol PlayStation zaniepokoili się tym, że gra zniknie z ich sprzętów. Nie ma się jednak czego bać.

Call of Duty na PlayStation 7

Od czasu, kiedy pojawiły się pierwsze informacje o zakupie Acitivison-Blizzard przez Microsoft, rozpoczęły się spekulacje na temat tego, czy Call of Duty zniknie z konsol PlayStation? Microsoft uspokajał, że nic takiego się nie stanie, ale wieści przekazywano w tak enigmatyczny sposób, że ciężko było im ufać.

Phil Spencer z Xboxa postanowił zatem wprost opowiedzieć o tym, co z Call of Duty na PlayStation? Szef Xboxa zapewnia, że Microsoft nie planuje żadnych niecnych ruchów i nie zabierze graczom PlayStation Call of Duty. Co więcej, firma jest gotowa nawet stworzyć wersję gry działająca w chmurze PlayStation, jeśli Sony tylko będzie tego chciało.

Czytaj też: Soundtrack NFS Unbound z Polakami!

Spencer podkreśla, że nie ma żadnej umowy dotyczącej tego, jak długo PlayStation będzie otrzymywało Call of Duty, ponieważ nie ma umów z terminem „na zawsze”. Jeśli Sony bardzo chce, Xbox jest gotowy podpisać zapewnienie o wydawaniu Call of Duty nawet na PlayStation 7 i regularnie ją przedłużać.

Wygląda więc na to, że Call of Duty zostaje na PlayStation. Nie oznacza to jednak, że Microsoft nie będzie miał pewnej przewagi. Seria może teraz być wydawana za darmo na premierę w ramach Xbox Game Pass, co na pewno skusi wielu graczy do zakupu konsoli Xbox.