WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Camaro Z28 z 1981 roku trafił na sprzedaż z 85 kilometrami na liczniku

Camaro Z28 z 1981 roku trafił na sprzedaż z 85 kilometrami na liczniku

Klasyczne Camaro sprzed XXI wieku z pewnością mają ten charakterystyczny styl, którego można rozpoznać tak łatwo, jak każdego Mustanga. Może więc zainteresuje Was sprawienie sobie jednego z takich cacek, a dokładnie modelu Camaro Z28 z 1981 roku?

Czytaj też: Kultowa scena z „Za szybcy, za wściekli” kosztowała wiele

Ten trafił właśnie na eBaya z zadziwiająco niskim przebiegiem, wynoszącym zaledwie 85 kilometrów. Według oferty ten Camaro Z28 był w rodzinie obecnego właściciela od nowości, ale wygląda na to, że nikt nie lubił nim jeździć – nieco ponad 2,2 kilometra na rok? Nie zdziwię się, jeśli od nowości pokonał wyłącznie drogę z salonu do garażu, gdzie stał tak 38 lat.

Nie oznacza to jednak, że jego stan jest karygodny. Wręcz przeciwnie! Chociaż ma już tak dużo na karku, to przechowywanie w klimatyzowanym garażu sprawiło, że pokazuje się nam w idealnym stanie zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz.  Sprzedający dołącza do oferty na dodatek całą oryginalną dokumentację (naklejkę do okna, fakturę sprzedaży, dokumenty gwarancyjne i inne). Możemy się podziewać, że jest w pełni oryginalny i tylko od czasu do czasu był włączany w celu utrzymania dobrego stanu wszystkich mechanicznych części. Z fabryki wyjechał z klimatyzacją, mechanizmem różnicowym o ograniczonym poślizgu, odchylaną kierownicą i automatyczną skrzynią biegów.

Samochód jest obecnie wystawiony na licytacje w serwisie eBay w mieście De Soto z obecną stawką wynoszącą 41100$. Czas jednak nieubłaganie mija i prawdopodobnie licytacja została już zakończona, więc sprawdźcie, jak dużo zarobił właściciel.

Czytaj też: Poszerzony Dodge Charger SRT Hellcat 2020 robi wrażenie

Źródło: Road and track