WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Canon przygotowuje kamerę Ivy Rec na crowdfunding

Canon przygotowuje kamerę Ivy Rec na crowdfunding

Nigdy nie podoba mi się, kiedy wielki producent wchodzi na Kickstartera albo Indiegogo, prosząc społeczność o wsparcie finansowe swojego niekonwencjonalnego projektu, ale może to jedyne wyjście, żeby niestandardowe produkty do nas trafiały? Tym razem to Canon zapowiedział, że przygotowuje kampanię crowdfundingową dla Ivy Rec.

Czytaj też: Huawei Mate 30 inspirowany Porsche 911

Ivy Rec ma być wytrzymałą kamerą na klips, która ma służyć tylko do amatorskich nagrań z wędrówek, czy przygód w terenie. Chociaż wygląda schludnie i ciekawie, to ze swoim 13-megapikselową matrycą i możliwością nagrywania w Full HD i 60 FPS nie zawojuje jakościowego segmentu i to całkiem prawdopodobne, że lepsze aparaty macie już w swoich smartfonach. Jednak to nie jakość ma być jej najważniejszą cechą.

Canon postanowił stworzyć Ivy Rec, jako niewielką kamerkę odporną na wodę i wstrząsy, która uwolniłaby kogoś od zabierania ze sobą smartfona na plażę, czy wędrówkę po trudnym terenie w myśl ochrony swojego znacznie droższego telefonu. Oczywiście jednocześnie stosowna aplikacja pojawi się na niego, ale w formie typowego centrum zarządzania do podglądu zdjęć i przesyłania ich na smartfon.

Obecnie cena Ivy Rec jest nieznana, ale pewnie nie przekroczy 100$, bo ma być wyłącznie gadżetem dla tych, którzy nie wytrzymają bez zrobienia fotki lub nagrania filmu podczas spędzania czasu poza domem. Taką mam przynajmniej nadzieję.

Czytaj też: Ten film pokazuje działanie obrotowego modułu w Galaxy A80

Źródło: Engadget