WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Canon przygotowuje kamerę Ivy Rec na crowdfunding

Nigdy nie podoba mi się, kiedy wielki producent wchodzi na Kickstartera albo Indiegogo, prosząc społeczność o wsparcie finansowe swojego niekonwencjonalnego projektu, ale może to jedyne wyjście, żeby niestandardowe produkty do nas trafiały? Tym razem to Canon zapowiedział, że przygotowuje kampanię crowdfundingową dla Ivy Rec.

Czytaj też: Huawei Mate 30 inspirowany Porsche 911

Ivy Rec ma być wytrzymałą kamerą na klips, która ma służyć tylko do amatorskich nagrań z wędrówek, czy przygód w terenie. Chociaż wygląda schludnie i ciekawie, to ze swoim 13-megapikselową matrycą i możliwością nagrywania w Full HD i 60 FPS nie zawojuje jakościowego segmentu i to całkiem prawdopodobne, że lepsze aparaty macie już w swoich smartfonach. Jednak to nie jakość ma być jej najważniejszą cechą.

Canon postanowił stworzyć Ivy Rec, jako niewielką kamerkę odporną na wodę i wstrząsy, która uwolniłaby kogoś od zabierania ze sobą smartfona na plażę, czy wędrówkę po trudnym terenie w myśl ochrony swojego znacznie droższego telefonu. Oczywiście jednocześnie stosowna aplikacja pojawi się na niego, ale w formie typowego centrum zarządzania do podglądu zdjęć i przesyłania ich na smartfon.

Obecnie cena Ivy Rec jest nieznana, ale pewnie nie przekroczy 100$, bo ma być wyłącznie gadżetem dla tych, którzy nie wytrzymają bez zrobienia fotki lub nagrania filmu podczas spędzania czasu poza domem. Taką mam przynajmniej nadzieję.

Czytaj też: Ten film pokazuje działanie obrotowego modułu w Galaxy A80

Źródło: Engadget