WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Capcom stworzył klawiaturę w stylu maszyny do pisania z okazji Resident Evil 2

Zarabianie na grze to jedno, a zarabianie na przedmiotach produkowanych z okazji jej premiery, to drugie. W obu przypadkach mamy jednak do czynienia z zyskami, które zapewniają oddani marce fani. Ci którzy upodobali sobie serię Resident Evil 2 mogą już szykować kasę na specjalną klawiaturę autorstwa Capcomu.

Najważniejsze jest jednak to, że ta klawiatura będzie w pełni sprawna, co w przypadku tego arcydzieła może zachęcić nawet fanów niecodziennych rozwiązań. Capcom postawił więc na styl charakterystycznej dla serii Resident Evil maszyny do pisania Lexington, którą oczywiście przystosował do dzisiejszych standardów. Pod stylowymi nakładkami na klawisze znajdziemy tym samym renomowane przełączniki mechaniczne Cherry MX Blue. To jednak nie koniec, ponieważ kwestia interfejsu została rozwiązana dwojako – sprzęt podłączymy za pomocą przewodu USB albo Bluetooth. Mnie interesuje zwłaszcza ten drugi sposób, ponieważ wskazuje, że do załączonego uchwytu na topie będziemy mogli przyczepić smartfona lub tablet.

Całość dopełnia w całości aluminiowa obudowa z naprawdę dobrym i ciekawym wykończeniem oraz dwa niecodzienne mechanizmy. Jednym z nich jest mała dźwignia po lewej (nie mam pojęcia do czego służy) oraz pokrętła z boków – te z kolei pełnią funkcję tradycyjnej rolki na myszce. Ostatecznie jednak, klawiatura od Capcomu to kawał ładnego sprzętu:

Nic więc dziwnego, że producent za samą klawiaturę życzy sobie około 676$. Ta kwota rośnie do 900$, jeśli zdecydujemy się na kupno specjalnej edycji Resident Evil 2 Remake z dodatkowymi przedmiotami kolekcjonerskimi. Nawet jak na tak ciekawą “maszynę do pisania” to sporo, bo mówimy tutaj o kwocie rzędu 2550 zł.

Źródło: Kotaku
Zdjęcia: Capcom