WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Castle 240 RGB V2 z technologią zapobiegającą wyciekom od DeepCool

Rynek podzespołów komputerowych  jest już zawalony zwyczajnie zbyt wieloma modelami od masy producentów, więc ci robią co tylko w ich siłach, aby się wyróżnić. Dziś to DeepCool ma aspiracje do zgarnięcia pochwał, dzięki swojemu najnowszemu chłodzeniu wodnemu Castle 240 RGB V2 z technologią zapobiegającą wyciekom na CPU. 

Zważywszy na wyjątkowość tej technologii, omówmy ją od razu. Jej zastosowanie jest oczywiste, choć warto dodać, że mowa o wyciekach spowodowanych wahaniami ciśnienia powietrza, więc trzeba przyznać, że jest grubo. Wewnątrz zbiornika chłodnicy Castle 240 RGB V2 znalazł się więc elastyczny worek ciśnieniowy z otworem na jednym końcu do powietrza z zewnątrz.

Kiedy tylko pojawi się różnica ciśnień między powietrzem na zewnątrz, a czynnikiem chłodzącym wewnątrz, elastyczny worek kurczy się lub rozszerza, regulując objętość zbiornika w celu normalizacji ciśnienia. To zabezpieczenie dopełnia również specjalna konstrukcja przewodów cieczy, które powstały z materiału IIR stosowanego gładkich oponach samolotowych wzmocnioną od środka rękawem z włókniny.

Poza tą nowinką Castle 240 RGB V2 wygląda i działa tak, jak oryginał. Jego konstrukcja obejmuje całkiem wysoki, cylindryczny blok pompy z dyfuzorem LED RGB na górze, podłączony do 240-milimetrowego radiatora z dwoma wentylatorami LED RGB. Jeśli chodzi o znamionowy szum pompy, to ten wynosi 17,8 dBA przy prędkości 2500 RPM, podczas gdy dołączone wentylatory obracają się od 500 do 1800 obrotów na minutę, wypychając prawie 2 metry sześcienne powietrza na minutę z hałasem poniżej 30 dBa. Ceny są nieznane, a kompatybilność zachowana z gniazdami AMD TR4 i AM4 oraz Intel LGA2066 i LGA115x.

Czytaj też: Przy rejestracji w Hive warto wpisać kod promocyjny

Źródło: TechPowerUp, DeepCool