Reklama

CCC zaprojektuje buty i akcesoria z pomocą drukarki 3D

ccc, CCC Visual Search, szukanie po obrazie

CCC wdraża kolejne nowoczesne rozwiązania technologiczne. Tym razem za pomocą drukarki 3D tworzyć będzie prototypy obuwia, ich poszczególnych elementów a także akcesoriów.

CCC umacnia swoją pozycję na rynku FashionTech

Nowoczesne technologie stanowią obecnie nieodzowny element świata mody. CCC jako grupa, która szybko reaguje na zmieniające się otoczenie oraz kreuje trendy, zdecydowała się na kolejną inwestycję, która pozwoli na uzyskanie nowej jakości wzornictwa i designu opracowywanych produktów. Druk 3D sprawdza się dziś w wielu dziedzinach, gdzie powstają nowatorskie oraz innowacyjne rozwiązania, dlatego jesteśmy przekonani, że zda on egzamin również u nas

– mówi Piotr Kita, Creative Design Team Leader w Grupie CCC.

Zakup drukarki 3D pozwoli projektantom pracować na modelu iteracyjnym poprzez nanoszenie zmian w opracowanym prototypie co pozwoli na doskonalenie go aż do uzyskania pożądanego rezultatu. Wszelkie innowacje będzie można weryfikować w krótkim czasie właśnie dzięki modelom 3D.

Czytaj też: W paczkomatach odbierzesz wielowalutową kartę Cinkciarz.pl

Grupa CCC zainwestowała w drukarkę 3D Stratasys Objet 260 działającą w technologii PolyJet będącą jedna z najbardziej zaawansowanych i multimateriałowych metod trójwymiarowego druku. Pozwala to na stosowanie w wydruku wielu materiałów jednocześnie.

Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii CCC będzie oferowało nam jeszcze ciekawsze modele obuwia i dodatków, które zdecydowanie wyróżniać się będą na tle konkurencji.