WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

CD Projekt Red obiecuje dwie gry AAA do 2021 roku

Przed trzema dniami na forum CD Projekt, jedna z moderatorek rodzimej firmy, niejaka Donata Popławska stwierdziła, że do 2021 roku studio planuje „wydanie drugiej gry AAA”. W grę wchodzi zapewne Cyberpunk 2077, ale co w takim razie może być tą drugą produkcją?

Niezwykle ważne jest to, że widełki czasowe (2016-2021) i wspomnienie o grach Triple-A, czyli tych wysokobudżetowych (np. Wiedźmin 3) wykluczają z „premiery dwóch gier” zarówno wspomnianego Wiedźmina 3, jak i najnowszego Gwinta, czy Wojnę Krwi. Mowa więc o nieujawnionej do tej pory grze, nad którą studio po prostu musi pracować przy nieustannym rozwijaniu Cyberpunka 2077. O to oryginalna wypowiedź:

Dzień dobry,

Jeżeli chodzi o strategię Grupy Kapitałowej CD PROJEKT na lata 2016-2021 jej plany odnośnie wydania drugiej gry AAA do 2021 r. pozostają bez zmian.

Obecnie skupiamy się na produkcji i promocji Cyberpunka, wiec nie chcemy komentować dalszych projektów.

Pozdrawiam
Donata Popławska

Ta nowina otwiera nam oczy na premierę Cyberpunka 2077, który zadebiutuje w takim razie albo w tym roku, albo dopiero w 2021 roku. CD Projekt Red przecież nie wyda dwóch gier AAA w tym samym momencie, aby ze sobą rywalizowały, więc premiera jednej w bieżącym, a drugiej w 2021 roku wydaje się najlepszą opcją. Ciekawe tylko, czym będzie ta druga gra AAA…

Czytaj też: Obecność Cyberpunk 2077 na E3 2019 już pewna

Źródło: CDProjekt