Reklama

Celnicy przejęli karty graficzne w Hongkongu. Mowa o 300 modelach… ale CMP

Celnicy przejęli karty graficzne

Serwis MyDrivers podał w świat informacje, że ostatnio hongkońscy celnicy przejęli karty graficzne NVIDIA. Dlaczego?

Dlaczego celnicy przejęli karty graficzne?

Mowa dokładnie o przejęciu 300 kart graficznych NVIDIA CMP w postaci modeli CMP 30HX, a więc odpowiednikach GeForce GTX 1660 SUPER do kopania kryptowalut. Te karty są prawie identyczne, posiadając GPU TU116 z 1408 rdzeniami CUDA i 6 GB pamięci GDDR6, ale seria CMP nie posiada możliwości wyświetlania obrazu. NVIDIA twierdzi też, że rdzenie w modelach CMP i tak nie będą spełniały standardów GeForce, co oznacza, że będą niesprawne w 100%.

Czytaj też: Intel szykuje nowe procesory Tiger Lake-U

Co najważniejsze, seria CMP sprawi, że po zakończeniu kryptowalutowego szału na rynku nie pojawi się aż tak dużo kart graficznych. ​​Szał ten trwa jednak nieustannie, co widziało się zwłaszcza w Chinach, gdzie koszty dostępu do prądu są niewielkie. To właśnie tam znajduje się ponoć najwięcej koparek kryptowalutowych, dlatego na początku tego roku niektóre regiony Chin nałożyły zakaz dla farm wydobywczych przez zwyczajnie nagły i drastyczny skok zapotrzebowania na energię.

Czytaj też: Ile będzie kosztował 40-rdzeniowy Xeon?

Władze nakazały tym samym zamknięcie wszystkich istniejących farm i dbają o to, aby nowe nie powstawały i choć oficjalnie nic nie wiadomo, to najpewniej jest powodem, dlaczego celnicy przejęli karty graficzne.