WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Wyciekły szczegóły i cena GeForce RTX 2000 SUPER

Wokół serii GeForce RTX 2000 SUPER krąży ostatnio wiele przecieków i oficjalnych informacji, ale wczoraj NVIDIA podobno ujawniła kolejny zbiorek szczegółów na jej temat i to na cztery dni przed oficjalną zapowiedzią. 

Czytaj też: Radeon RX 5700 XT na poziomie GeForce RTX 2070 w 3DMark

Wygląda na to, że trzy modele z obecnych GeForce RTX 2000 powoli zaczną umierać (są podobno na liście EOL – End of Life), a ich miejsce zagarną ich odpowiedniki z rodziny SUPER. NVIDIA gra niestety w dosyć dziwne karty, bo nowa seria miała pierwotnie przynieść wyższą wydajność za identyczną cenę i choć jest tak w większości modeli, to nie w tym kluczowym, którym jest RTX 2060 SUPER. Ale zamiast rozpisywać się na ten temat, najlepiej ukazać wszystko w prostej tabelce:

Z niej możemy wyczytać, że rzeczywiście karty SUPER są mocniejsze od swoich poprzedników i to nawet przy zachowaniu identycznej ceny. Jednak tak kolorowo nie ma przy RTX 2060 SUPER, który względem RTX 2060 będzie o 50$ droższy, czyli zapewne około 200 złotych. Tam jednak możemy to wytłumaczyć mocniejszym podsystemem pamięci, który wzbogacił się o 2 GB, a jego magistrala z 192-bitowej wyrosła do 256-bitowej.

Na sam koniec przypomnę tylko, że GeForce RTX 2070 SUPER i RTX 2060 SUPER trafią do sprzedaży 9 lipca, a GeForce RTX 2080 SUPER dopiero 23 lipca. Wcześniej może rozpocząć się sprzedaż wersji Founder’s Edition (te będą droższe), ale bez względu na to, każdy zakup ostanie obarczony darmowymi kopiami Wolfenstein: Youngblood i Control.

Czytaj też: Ryzen 9 3950X na 5,4 GHz zjada swoje własne rekordy

Źródło: Videocardz