Reklama
aplikuj.pl

Cena Xbox Series S zwali nas z nóg. Miniaturowy nextgen jak za darmo?

xbox series x, xsx, microsoft

Jaka będzie cena Xbox Series S? Czy sprzęt naprawdę powstaje?

Po pierwsze – czym może być Xbox Series S? Phil Spencer wspominał kiedyś, że (jak kiedyś nazywaliśmy nowe konsole Microsoftu) „Project Scarlett” to kilka urządzeń. Spekulowano na temat:

  • Xbox Series X
  • Xbox Series S
  • Konsola do chmury

Ostatecznie – wiemy na pewno o istnieniu najpotężniejszej konsoli – Xbox Series X. Co jednak z Xbox Series S? Tajemnicza konsola ma dalej powstawać, a Microsoft zaskoczy nas za pomocą jej mocy, rozmiaru oraz ceny. Nowe przecieki od użytkownika „eastmen”, który w przeszłości udowodnił autentyczność swoich kontaktów w Microsofcie pozwalają nam wyobrazić sobie drugą konsolę MS.

Czytaj też: Star Wars: Squadrons – EA zaskakuje w kwestii mikrotransakcji

Xbox Series S może być wyjątkowym sprzętem. Wszystko dzięki temu, że Microsoft jest gotowy niezwykle agresywnie walczyć z Sony ceną. Informator przyznaje, że ostatnie o czym słyszał to Xbox Series X w cenie… 400 dolarów! (Plotkuje się, iż PS5 to wydatek 500 lub 600 dolarów. Były marketingowiec MS twierdzi, że nie ma szans na to, aby Sony życzyło sobie więcej niż 500 dolarów za PS5). Cena Xbox Series S miałaby być za to połową XSX co daje nam nawet… 200 dolarów. No to by była skandalicznie niska cena za konsolę nowej generacji.

To jednak nie koniec zaskoczeń. Rozmiar Xbox Series S ma być tak malutki, że w MS rozmawiają o tym, czy uda się go zmniejszyć do wielkości Fire TV. Jak Microsoft będzie zatem zarabiał? Celem Microsoftu jest przyciągnięcie jak największej bazy graczy, która to będzie później regularnie opłacać Xbox Game Pass. Usługa zostanie znacznie rozbudowana, a MS w końcu zacznie otrzymywać zyski za Project xCloud.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News