Reklama
aplikuj.pl

Ceny elektrycznych samochodów Tesli nie podobają się nawet Elonowi Muskowi

Elektryczny tani hatchback od Tesli prosto z Niemiec jest coraz bardziej prawdopodobny. Po raz kolejny taki rozwój oferty wodzącej na rynku EV firmy potwierdził jej CEO – Elon Musk.

Przemawiając podczas rozmowy dotyczącej zarobków w zeszłym tygodniu, sam Elon Musk stwierdził, że samochody, które obecnie buduje Tesla, są nadal zbyt drogie. Nawet po wprowadzeniu ponoć najbardziej przystępnego Modelu 3, którego możemy kupić w Polsce za prawie 200000 zł. Nic w tym dziwnego, że Musk chce jeszcze tańszego modelu.

Czytaj też: Izera. Polski samochód elektryczny ujawniony. Co z ceną?

Jak powiedział w rozmowie z inwestorami (via Business Insider):

Ważne jest, aby samochód był przystępny cenowo. Najbardziej niepokoi mnie to, gdzie teraz jesteśmy i że nasze samochody nie są wystarczająco przystępne cenowo. Musimy to naprawić.

Nie podał konkretnych ram czasowych w kwestii potencjalnie najtańszego Modelu, ale zważywszy na to, że obecnie Tesla zajmuje się Semi, Cybertruckiem i Roadsterem – nie nastąpi to zbyt szybko. Nawet jeśli już, to Tesla ma w zwyczaju zbyt wczesne zapowiadanie swoich samochodów.

Czytaj też: Kolor Cybertrucka Tesli będzie można zmienić w niecodzienny sposób

Tak czy inaczej, kiedy sam właściciel i prezes firmy wspomina o tym, że jego produkty są za drogie, zapewne chce zrobić coś z tym możliwie najszybciej. Tani hatchback z Niemiec wydaje się najlepszym strzałem.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News