WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Biznes

Ceny w sklepach znowu poszły w górę

Ceny produktów w sklepach idą w górę, choć nie wszystkie. Bo podczas, gdy mięso, wędliny i ryby drożeją mniej płacimy chociażby za słodycze.

Jak donosi Puls Biznesu w sierpniu znowu zaobserwowano skok cen podstawowych produktów, które najczęściej kupujemy w marketach. Podrożało najbardziej mięso, ryby i wędliny, za które w porównaniu z sierpniem ubiegłego roku musimy zapłacić o 6 proc więcej. Nieco mniej poszły w górę ceny mrożonek, bo tylko o 4 proc. Nabiał, chemia domowa i kosmetyki także kosztują nas więcej, choć podwyżka jest mniejsza niż w przypadku ww produktów.

Szacuje się, że w sierpniu za podstawowy koszyk z zakupami musieliśmy zapłacić o 1 proc. więcej niż w lipcu. Ciekawy jest jednak fakt, że i tak zakupy wychodzą nas taniej niż w lipcu 2019 roku. Puls Biznesu podaje zebrane przez ASM SFA, z których wynika, że nie wszystkie produkty podrożały. W tym roku mniej zapłacimy za napoje i alkohol. Słodycze również potaniały, bo aż o 7,1 proc., zaś produkty sypkie i tłuszczowe o 2 proc.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News