Reklama

CEO Intela rezygnuje ze stanowiska

Niespodziewany zwrot akcji

Intel, CEO, CEO Intela, Brian Krzanich, Brian, Krzanich, odejście, prezes

Zapewne wszyscy, którzy interesują się w mniejszym, bądź większym stopniu obecnym rynkiem PC kojarzą CEO Intela. Jest to osoba rozpoznawalna i powiązana z niebieskimi, jak Lisa Su w przypadku AMD. Jednak teraz powinienem powiedzieć, że była powiązana, bo tak się składa, że Brian Krzanich zrezygnował ze stanowiska CEO w firmie.

Poinformował o tym sam Intel na swojej oficjalnej stronie. W opublikowanym ogłoszeniu znajdziemy informacje, które mówią jasno, że Brian Krzanich zrezygnował ze swojej roli, ze względu na utrzymywanie w przeszłości bliskich kontaktów z pracownikiem. Jest to jednoznaczne ze złamaniem regulaminu firmy poruszającym relacje, na jakie mogą pozwalać sobie menadżerzy. Zarząd firmy został oczywiście poinformowany o całym zajściu, a oddelegowanie Briana było kwestią czasu (i zapewne masą papierków do wypełnienia).

Rolę CEO, czyli prezesa firmy, przejął tymczasowo Robert Swan, były już dyrektor finansowy. Intel informuje informatorów, że nawet takie zmiany nie wpłyną na wyniki finansowe, a poszukiwania kolejnego kandydata na to stanowisko już się rozpoczęły.

Źródło: Videocardz