WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

CEO OnePlus uważa, że usunięcie złącza 3,5 mm przyspieszy rozwój smartfonów

Złącze słuchawkowe 3,5 mm jest jednym z kluczowych aspektów smartfonów. Wiele firm zaczyna z niego rezygnować, ale wszelkie ankiety pokazują, że użytkownicy chcą by złącze pozostało nawet w flagowcach.

OnePlus jest jedną z firm, która rezygnuje z tego złącza. Według Pete Lau, CEO OnePlus, usunięcie tego portu pozwoli na większą baterię oraz tym samym ułatwi wdrożenie czytnika linii papilarnych pod ekranem. Nie wiemy zbytnio jaki to ma sens bowiem tym słowom zaprzecza Galaxy S10 z czytnikiem pod ekranem, dużą baterią i złączem audio.

Czytaj też: Oppo zaprezentuje nowe modele Reno

Brak złącza 3,5 mm w OnePlus 6T posłużył firmie do promowanie Bullets Wireless – pierwszych bezprzewodowych słuchawek od OnePlus. Otrzymały one wiele pozytywnych recenzji i są naprawdę niezłe. Pete Lau mówi też, że usunięcie gniazda 3,5 mm przyspieszy rozwój tego typu rozwiązań. Z każdym nowym wydaniem flagowców będą prezentowane coraz to lepsze słuchawki co ma wpłynąć na jakość ich użytkowania.

Nie macie więc co liczyć, że OnePlus 7 będzie posiadał złącze słuchawkowe 3,5 mm. Wraz ze smartfonem mogą zostać za to zaprezentowane kolejne, ulepszone słuchawki. Także może zostać zwiększona bateria czy wprowadzone mogą zostać nowe technologie dla słuchawek bezprzewodowych.

A co Wy sądzicie o usuwaniu gniazda 3,5 mm? Czy według Was jest to przyszłość, czy tylko próba na siłę zmiany naszym przyzwyczajeń? Dajcie znać w komentarzach.

Czytaj też: Xiaomi wypuszcza kod źródłowy modeli Mi 9SE i Mi 8SE

Źródło: Gizchina