Reklama
aplikuj.pl

CERT ostrzega przed kolejnym groźnym oszustwem. Uważajcie na swoje skrzynki mailowe!

Północnokoreańscy hakerzy,

Nie am chyba tygodnia byśmy nie słyszeli o kolejnym sposobie cyberprzestępców na internetowe oszustwa. Tym razem CERT Polska ostrzega przed niebezpiecznymi załącznikami dołączonymi do e-maili.

Kolejna kampania malspamowa — cyberprzestępcy atakują za pośrednictwem załączników do maili

W sieci na każdym kroku narażeni jesteśmy na groźne ataki ze strony cyberprzestępców, dlatego tak istotne jest, by nie tylko odpowiednio zabezpieczać swoje konta, ale również nie klikać w podejrzane linki i nie otwierać załączników z niepewnego źródła. Nowy sposób ataków cyberprzestępców opiera się właśnie na tym ostatnim, o czym ostrzega CERT Polska.

Przestępcy rozsyłają maile z załącznikiem (plik IMG), który ma rzekomo zawierać rysunek techniczny, jednak naprawdę jest to archiwum z plikiem CHM. Ten po uruchomieniu instaluje złośliwe oprogramowanie z rodziny Agent Tesla. Jego celem jest kradzież wrażliwych danych z naszego komputera, co w efekcie może nas naprawdę dużo kosztować.

Przypominamy więc, by nie otwierać załączników z niesprawdzonych źródeł, a nawet jeśli wydaje się Wam, że źródło jest wiarygodne, lepiej kilkukrotnie upewnić się, zanim otworzymy taki załącznik.