Reklama

CES 2021: TCL przedstawia nowe wyświetlacze i telewizory

Podczas targów CES 2021 firma TCL ogłosiła szereg nowości, prezentując nowatorską technologię OD Zero Mini-LED, dwa rozsuwane ekrany i ogłaszając wprowadzenie telewizorów z Google TV.

TCL CSOT wyznacza standardy dla urządzeń przenośnych, prezentując podczas CES 2021 dwa nowatorskie rozsuwane ekrany

Jednymi z zapowiedzianych przez TCL CSOT nowości podczas targów CES 2021 są:

17-calowy, rozwijany wyświetlacza OLED

Ten wyświetlacz jest przykładem wykorzystania unikalnej technologii flexible display, ma grubość 0,18 mm. Można go zwijać niczym rulon, jest więc mobilny i poręczny. Wykorzystany w jego produkcji druk atramentowy TCL CSOT oferuje 100% gamę kolorów, więc znacząco poprawia jakość obrazu, który jest wyświetlany. Technologia użyta w produkcji tego wyświetlacza może być używana do produkcji elastycznych telewizorów, składanych ekranów czy wyświetlaczy komercyjnych. Co ciekawe dzięki wysokiej precyzji druku atramentowego i braku konieczności stosowania metalowych masek koszt produkcji takich wyświetlaczy jest o 20% niższy niż w przypadku tradycyjnych.

6,7-calowy wysuwany wyświetlacza AMOLED

TCL zaprezentowało też rozsuwany panel AMOLED o przekątnej 6,7-cala. Jednym dotknięciem palca jesteśmy w stanie rozszerzyć ekran z 6,7 cala do 7,8 cala dzięki powiększającemu się wyświetlaczowi. Interfejs dostosowuje się do zmiany rozmiaru ekranu, więc w łatwy sposób zmienimy smartfon w tablet. Do tego rozsuwany telefon ma grubość nieprzekraczającą 10 mm, jest więc cieńszy niż składane telefony konkurencji. Dzięki zastosowanemu mechanizmowi rozsuwania promień zwijania ekranu może wynosić zaledwie 3mm, zaś żywotność mechanizmu szacowana jest na 100 00 cykli. Interfejs można dostosować do obsługi jedną ręką albo do pracy w trybie wielozadaniowym.

Czytaj też: CES 2021: HP prezentuje kilkanaście nowych urządzeń
Czytaj też: Najcieńszy ThinkPad Lenovo w historii, czyli X1 Titanium Yoga
Czytaj też: Kiedy odbędzie się premiera płyt MSI Z590?

TCL ogłasza wprowadzenie telewizorów Google TV

Podczas targów TCL Electronics zapowiedział także, że w tym roku na rynek trafi seria telewizorów TCL z Google TV. Dystrybucja rozpocznie się w USA, a potem sukcesywnie sprzęt trafi na kolejne rynki. Telewizory połączą w sobie technologie wyświetlania TCL z ofertą Google, dając tym samym użytkownikom dostęp do ulubionych treści, które będą mogli oglądać w doskonałej rozdzielczości. TCL Google TV w jednym miejscu zgromadzi wszystkie aplikacje i subskrypcje, więc będziemy mieli ulubione aplikacje pod ręką. Do tego przy znajdowaniu nowych treści można korzystać z Asystenta Google, zadawać mu pytania i sterować inteligentnymi urządzeniami w naszym domu.

Kevin Wang, prezes TCL Industrial Holdings i TCL Electronics powiedział:

Wprowadzenie TCL Google TV przeniesie naszą współpracę z Google na kolejny poziom. Tematem przewodnim tegorocznych targów CES jest hasło <<Experience More>>. Jestem przekonany, że dzięki połączeniu nowoczesnych wyświetlaczy z interesującymi i łatwo dostępnymi treściami umożliwimy to w 2021 r. ludziom na całym świecie.

Shobana Radhakrishnan, Senior Engineering Director, Google TV dodaje:

Jesteśmy podekscytowani możliwością współpracy z firmą TCL, która pozwoli nam udostępnić usługi Google TV klientom na całym świecie. Google TV przynosi nowy, bardziej wygodny i ekscytujący sposób użytkowania telewizorów, pomagając użytkownikom łatwo znajdować treści, które kochają

Następna generacja technologii OD ZeroTM Mini-LED

TCL zaprezentowało też nowatorską technologię OD ZeroTM Mini-LED. TCL wdrożyło najnowszą technologię podświetlenia Mini-LED do ultrapłaskich telewizorów LCD LED, co pozwoliło na osiągnięcie niemożliwego wcześniej, ultracienkiego ekranu. Do tego technologia ta zapewnia bogatsze kolory, precyzyjny kontrast i płynną jednorodność wyświetlanego obrazu. Ultracienki moduł podświetlania został osiągnięty dzięki redukcji odległości pomiędzy warstwą podświetlania Mini-LED i warstwą rozpraszającą wyświetlacza LCD. Wynosi ona teraz 0mm.

Kevin Wang, dyrektor generalny TCL Industrial Holdings i TCL Electronics powiedział:

Wierzymy, że technologia Mini-LED będzie nadal kształtować rynek telewizorów, a dzięki jej pionierskiemu wykorzystaniu po raz kolejny podnosimy jakość wyświetlaczy. W ramach dążenia TCL do tego, aby ludzie na całym świecie mogli doświadczyć więcej, po wdrożeniu poprzednich wersji Mini-LED, w 2021 r. zaprezentujemy pierwszy na świecie telewizor OD Zero Mini-LED.

TCL OD Zero Mini-LED daje użytkownikom jeszcze bogatszą paletę kolorów, nierównane wrażenia wizualne, bardziej szczegółowy obraz i precyzję kontroli kontrastu dzięki tysiącom lokalnych stref ściemniania, które umożliwiają regulację jasności w czasie rzeczywistym równolegle ze zmianami odpowiadających im obszarów podświetlenia. Umożliwia to pokazanie niezwykłej wierności kolorów i oddanie doskonałej bieli a także czerni.