Reklama
aplikuj.pl

Chernobylite z kolejną dużą aktualizacją. Jest wiadomość dla konsolowców

chernobylite

Polski Chernobylite to tytuł oceniony przez graczy bardzo pozytywnie. Jak wygląda dalszy rozwój gry i kiedy gracze konsolowi doczekają się swojej wersji łatek?

Nowe misje fabularne w Chernobylite

Chernobylite to gra z gatunku science-fiction survival horror RPG osadzona w wiernie odwzorowanej na podstawie skanów 3D, opustoszałej strefie wykluczenia Czarnobyla. Sam miałem niedawno przyjemność przejść tę produkcję na konsoli i bawiłem się na tyle dobrze, że tytuł został na dysku i czeka na obiecane dodatki i patche.

Kolejna partia nowej zawartości pojawiła się za to już teraz na PC. Co dodano? Tym razem znajdziecie w niej dużo fantastycznej, darmowej zawartości: nowe misje fabularne, gra-w-grze w formie specjalnej areny, a do tego wszystkiego DLC, które odmieni wygląd Waszej bazy.

Co konkretnie otrzymujemy? Twórcy wprowadzają „VR Games”. Jest to wyjątkowy, inspirowany roguelikeami tryb gry na arenach oferujących mnóstwo wyzwań, do których dostać można się przez hełm VR w bazie. Gracz przenosi się do świata fraktalnego, gdzie musi stawić czoła przeciwnikom (ludziom i potworom) na kilkunastu arenach, a każda kolejna jest coraz trudniejsza!

Czytaj też: Hyenas to nowa gra twórców Alien Isolation!

Do tego pojawia się zawartość „Ghost of the Past” czyli sześć nowych misji fabularnych, w których Tatyana (postać, której poszukujemy w grze) pojawia się we snach Igora (główny bohater) zachęcając do odwiedzenia różnych miejsc w Czarnobylu i poznania ich prawdziwej historii.

Na koniec darmowej zawartości podano wieści o „Play it!”

Kto powiedział, że nie można się trochę zabawić w Zonie? Podczas nauki wytwarzania wielu złożonych przedmiotów i narzędzi, Igor wpadł na to jak zbudować… kącik dla gracza! Teraz Wy i Wasi towarzysze będą mogli zaznać chwili relaksu od stresów i zagrożeń czyhających w Zonie.

Jeśli macie 14,49 złotych możecie za to kupić Red Trees Pack, czyli zestaw kosmetycznych zmian dla głównej bazy bohatera.

Gracze PC mogą także liczyć na poprawki i optymalizacje:

  • Stuttering – poprawiono kilka rzeczy, które powinny polepszyć sytuację
  • Znaczące zmiany w tłumaczeniu tureckim
  • Inne różne poprawki

Co z dodatkami Chernobylite na konsole?

Wersja Chernobylite na PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One oraz Xbox Series jest trochę w tyle jeśli chodzi o edycję PC. Obie wersje oferują już tę samą nextgenową grafikę, ale w przypadku dodatkowej zawartości – jest opóźnienie.

Czytaj też: GeForce NOW z Genshin Impact i polskim symulatorem

Kiedy zatem pojawią się brakujące DLC? Deweloperzy już o tym poinformowali i wiemy, że nowa aktualizacja gry oraz dodatkowa zawartość pojawią się 2 sierpnia. Na konsolach wtedy pojawi się patch naprawiający kilka problemów z grą (niektórzy skarżą się na znikające zapisy) oraz dodatek Ghost Town i Blue Flames.