WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Chernobylite od polskiego The Farm 51 już na Kickstarterze

Gliwickie studio The Farm 51 (znane z Get Even i najnowszego World War 3) postanowiło zasięgnąć pomocy graczy w produkcji swojej najnowszej produkcji Chernobylite. Wprawdzie polscy twórcy poradziliby sobie z jej wypuszczeniem bez dodatkowego wsparcia, ale zdecydowali, że to najlepsza opcja, aby rozbudować grę przed premierą we wczesnym dostępie tej jesieni i finalnym debiutem pełnej wersji w drugiej połowie 2020 roku.

Chernobylite (pochodzący od substancji czarnobylit) będzie skupiał się na eksploracji Czarnobyla w nietypowym klimacie, bo z elementami science-fiction i obowiązkowym uczuciem grozy. Gracze mogą liczyć na zabawę w pojedynkę, w ramach której będą eksplorować zakątki skażonego terenu z wieloma niebezpieczeństwami, ale też będą pałać się craftingiem i doświadczą nieliniowego opowiadania historii. Zdecydowanie najważniejszą cechą świata jest to, że twórcy zeskanowali Strefę Wykluczenia wokół Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej i przenieśli ją na poletko wirtualnej zabawy.

Cel w wysokości 100000$ (zebrano już prawie 20%) ma głównie pozwolić The Farm 51 na znacznie powiększenie obszaru do eksploracji, a dzięki wstępnym testom w maju 2019 roku (za jedyne 15$) dopracować grę i posłuchać opinii graczy. Akcja na Kickstarterze jest też zapewne idealną okazją na zgarnięcie klucza Chernobylite w wersji wczesnego dostępu na Steam za 30$.

Jeśli np. macie pod ręką skromne 2500$, to w zamian za taką wpłatę dostaniecie masę gadżetów, ale przede wszystkim wycieczkę do Czarnobyla i szansę zostania bohaterem w grze!

Czytaj też: Minimalne wymagania sprzętowe Layers of Fear 2

Źródło: Kickstarter