Reklama
aplikuj.pl

Chińczycy wydali ostrzeżenie. Chodzi o chorobę groźniejszą od COVID-19

WhatsApp czatbot, czatbot who, informacje koronawirus

Ambasada Chin na terenie Kazachstanu wydała ostrzeżenie dotyczące nieznanego zapalenia płuc, które podobno jest jeszcze bardziej śmiercionośne niż COVID-19 będąca następstwem zakażenia koronawirusem.

W ostrzeżeniu wydanym dla obywateli Chin mieszkających w Kazachstanie znalazła się m.in. informacja o tym, że tajemnicza choroba ma znacznie wyższą śmiertelność niż powikłania związane z SARS-CoV-2. Dodatkowy problem stanowi fakt, iż miejscowi lekarze nie byli w stanie zidentyfikować patogenu odpoweidzialnego za tę przypadłość.

Lokalne media donoszą o niepokojącym wzroście zachorowań na zapalenie płuc w wielu kazachskich miastach. Trend ten ma tendencję wzrostową od połowy czerwca. W trzech różnych miejscach udokumentowano ok. 500 zachorowań, z czego 30 pacjentów jest w stanie krytycznym. Jednocześnie przedstawiciele kazachskich władz twierdzą, że osoby te cierpią na typowe zapalenie płuc.

Czytaj też: Jak zmieniał się koronawirus? Naukowcy mają sposób, żeby się tego dowiedzieć

Do tej pory na terenie Kazachstanu odnotowano nieco ponad 53 tysiące zakażeń koronawirusem oraz 264 zgony. Według oświadczenia chińskiej ambasady, czerwcowe zgony powiązane z zapaleniem płuc stanowiły w tym kraju ponad jedną trzecią zgonów na tę przypadłość od początku roku.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News