Reklama
aplikuj.pl

Chińczycy zamykają kina – szaleje Koronawirus. Szykują się spore straty

Chiński Nowy Rok, Koronawirus, Chiny, kino w Chinach, Detective Chinatown 3,

Z powodu zagrożenia epidemiologicznego w Chinach zdecydowano się na zamknięcie kin. Jak duże straty spowoduje taka decyzja?

W Chinach szaleje Koronawirus, który doprowadził do śmierci co najmniej 25 osób, a liczbę zarażonych szacuje się na ok. 800. By ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa zdecydowano o zamknięciu ki, a co za tym idzie, wszystkie zaplanowane na ten czas premiery się nie odbędą. Na razie nie wiadomo jak długo obiekty będą nieczynne, ale mówi się nawet o miesiącu.

W kinach miał się właśnie rozpocząć weekend z okazji Chińskiego Nowego Roku, który zawsze generuje ogromne przychody dla przemysłu filmowego. Z tej okazji wprowadza się sporo premier. W ten weekend w kinach miał zadebiutować Detective Chinatown 3, który w przedsprzedaży biletów zarobił 14 milionów dolarów w zaledwie 23 godziny. Premiery miały mieć też: The Rescue, Leap, Vanguard i animacja Legend Of Deification.Mówi się, że straty przemysłu filmowego mogą osiągnąć nawet 1mld dolarów, a według analityków tej straty nie da się odrobić w późniejszym czasie.

Również zagraniczne produkcje ucierpią z powodu epidemii Koronawirusa. W lutym do kin miały wejść Małe Kobietki, Doktor Dolittle i Historia Małżeńska, a 27 marca – Mulan, która miała przynieść ogromne zyski z rynku chińskiego.