WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Chińska gra o zombie wygląda jak Days Gone i State of Decay, a do tego kopiuje zwiastuny

Ta chińska gra o zombie bezczelnie kopiuje zachodnie produkcje. Zobaczcie sami, jak prezentuje się nowa gra Tencentu.

Tencent, czyli chińska potęga gier wideo, zaprezentował nowy zwiastun swojej mobilnej produkcji. Problem tylko w tym, że wygląda ona jakby została zrobiona na podstawie innych zachodnich gier. Nie wspominając już o tym, że jej zwiastun też kopiuje sceny z innych produkcji. Rzućcie okiem na 代号:生机.

https://youtu.be/qHsrJKPi1oQ

Czytaj też: Testy Project xCloud – Microsoft zdradza kto już się bawi ich usługą

代号:生机 mogłoby na zachodzie nazywać sie Code: Live. Produkcja ta zmierza na platformy mobilne i będzie polegała na przetrwaniu w świecie pełnym zombie. Trafimy do otwartego świata, w którym w sieciowej kooperacji z innymi graczami będziemy walczyć z nieumarłymi. Oprócz eksploracji na… motocyklu, czeka nas budowa bazy. Jeśli poprzedni zwiastun coś Wam przypomina, to może to nagranie rozjaśni Wam trochę w głowie.

https://youtu.be/MvrZAxl9iQg?t=285

Całe ujęcia ze zwiastunów Days Gone czy State of Decay zostały po prostu ukradzione i przygotowane na swój sposób. Podobieństwo jest ogromne i nie ma tutaj mowy o przypadkowym podobieństwie. Trzeba przyznać, że pomijając kradzież rozwiązań i części zwiastunów – to może być naprawdę fajna produkcja. Problem jednak w tym, że aby trafiła ona na zachód, musi minąć mnóstwo czasu.

Tencent rośnie z roku na rok tak samo, jak inne zachodnie firmy. Chiński gracz jednak coraz odważniej wchodzi na nasz rynek i podkupuje wydawców czy producentów. Niedawno Ubisoft uratował sie od przejęcia przez inną firmą, tylko dzięki temu, że pewien pakiet udziałów został zakupiony właśnie przez Chińczyków. Dzięki temu pozyskali oni prawa do wydawania mobilnych wersji gier Ubisoftu na swoim rynku.

Czytaj też: Wojna handlowa USA-Chiny sprawi, że zdrożeją nawet automaty do gier

Źródło: dualshockers.com