Reklama
aplikuj.pl

Pierwszy chiński procesor graficzny Fenghua 1 w akcji

Pierwszy chiński procesor graficzny Fenghua 1, chiński procesor graficzny Fenghua 1, procesor graficzny Fenghua 1

Chiński procesor graficzny Fenghua 1 i tym samym karta graficzna o tej samej nazwie, nie jest już dla nas tajemnicą od kilku tygodni, ale ciągle nie wiemy, co dokładnie potrafi. Najnowsze odkrycie na ich temat wprawdzie tego nie ujawnia, ale przynajmniej potwierdza, że karty są w pełni funkcjonalne.

Doczekaliśmy się pierwszego dowodu na to, że chiński procesor graficzny Fenghua 1 działa

Z tego co nam wiadomo, na bazie Fenghua 1 produkowanego w 12-nm technologii powstały dwie karty. Jedna (Type A) z pojedynczym rdzeniem i druga (Type B) z dwoma na jednym laminacie. Na papierze pierwszy wariant z jednym GPU połączonym z nawet 16 GB GDDR6 zapewnia 5 TFLOPS wydajności w obliczeniach FP32 i 25 TOPS w INT8, a drugi po prostu podwaja te wartości.

Powyżej możecie obejrzeć materiał Stewarta Randalla z TechNode, który udostępnił nagranie przedstawiające benchmark GFXBench odpalony na karcie Fenghua 1. Brakuje na nim licznika FPSów, finalnego ekranu z wynikami, a nawet nie wiemy, który wariant karty był testowany. Widać jednak, że przynajmniej poziom wydajności mobilnych GPU został zachowany, bo sam benchmark powstał właśnie z myślą o nich.