WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Chrome 70 pozwoli na wyłączenie automatycznego logowania

Ostatnia afera związana z Chrome dotyczyła automatycznego logowania do przeglądarki. Użytkownicy nie mieli możliwości wyłączenia tej opcji i jedynie pozostawało im zrezygnowanie z Chrome.

Google na szczęście posłuchało mnóstwa głosów krytyki i w nowej wersji przeglądarki ulegnie to zmianie. Chrome 70 będzie posiadał możliwość wyłączenia automatycznego logowania się podczas korzystania z innych usług firmy. Mimo to, wiele osób nie zdaje sobie z takiej rzeczy sprawy i nawet nie będzie wiedziało o automatycznym logowaniu. Funkcja ta pozostanie zapewne domyślnie włączona co dalej pozwoli Google na śledzenie dużej ilości użytkowników.

Chrome 70 ma posiadać także inne ulepszenia. Dodany zostanie wskaźnik synchronizacji z chmurą czy przejrzyste zarządzanie plikami cookies. To ostatnie ma także pozwalać na usuwanie ciasteczek po wylogowaniu się z przeglądarki. Google niepotrzebnie wprowadziło opcje, które wywołały falę krytyki i muszą teraz zostać zmienione. Czy firmie wydaje się, że takie naruszenia prywatności nie wyjdą na jaw, czy po prostu nikt tam nie myśli?

Współzałożyciele Instagrama odchodzą z Facebooka

Źródło: https://www.digitaltrends.com/