WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Ciekawostki z Resident Evil 2 Remake – nie zgadniecie ile osób tworzy nową odsłonę gry

Pora na ciekawostki z Resident Evil 2 Remake! Capcom podał kilka interesujących informacji na temat nadchodzącego remake’a.

Ostatni duży projekt Capcomu związany z serią Resident Evil dotyczył Resident Evil 7, które miało premierę w styczniu 2016 roku. Poważne zmiany w grze wymagały sporej liczby rąk do prac. Stworzono nowy silnik graficzny nazwany RE Engine, które generuje fantastyczną oprawę wizualną, a przy okazji bez problemów radzi sobie z technologią VR. Wcześniej mieliśmy premierę Resident Evil 6, które jak się okazuje, również było wyzwaniem dla studia. Ukończenie gry miało zajmować nam 30 godzin, a całość była połączeniem kilku różnych historii. Do prac nad RE6 wymagane było zatrudnienie około 600 osób!

Po takich dużych i rewolucyjnych dla marki tytułach jak Resident Evil 6 i Resident Evil 7 zdawać by się mogło, że przy produkcji Resident Evil 2 Remake, studio może odpocząć. W końcu projekt zakładał po prostu odtworzenie Resident Evil 2 w ładniejszej wersji. Technologia już jest, doświadczenie również. Ile zatem osób trzeba było zatrudnić? 200? 300? Okazuje się, że remake gry to jest dopiero wyzwanie! Przy RE 2 Remake pracuje prawie 800 osób! Mówimy tutaj o programistach, aktorach z sesji motion capture czy wielu innych pracownikach, którzy w pocie czoła pracują, aby nie zepsuć klasyki.

Czytaj też: Kolejne przecieki o nadchodzącym PlayStation 5

Źródło: gearnuke.com