Cień i kość – pierwsze zdjęcia z nowego serialu fantasy Netfliksa. Kiedy premiera?

Cień i kość, Netflix

Netflix udostepnił kilka zdjęć z bohaterami serialu Cień i kość czyli nowej produkcji fantasy, która bazuje na cyklu książek dla młodzieży autorstwa Leigh Bardugo.

Cień i kość – pierwsze zdjęcia z serialu. Kiedy premiera?

Cień i kość to pierwszy tom Trylogii Grisza, która wchodzi w skład Uniwersum Griszów autorstwa Leigh Bardugo. To powieści dla młodzieży popularne również w Polsce. Tom, na którym bazuje nowy serial Netfliksa opowiada o Alinie Starkov, żołnierce, która odkrywa w sobie uśpioną magiczną moc. Akcja osadzona jest w świecie podzielonym na przez barierę wiecznej ciemności, w której potworne stworzenia ucztują ludzkim mięsem. Kiedy Alina stara odkrywa swoją moc odnajduje w niej sposób na ponowne zjednoczenie swojej krainy. Jednak nic nie jest takie proste, bo wkrótce okazuje się, że niebezpieczne siły knują przeciwko niej. W tym świecie zbiry, złodzieje, zabójcy i święci toczą wojnę, a przetrwanie wymaga czegoś więcej niż tylko magii.

Czytaj też: Raya i ostatni smok – zobaczcie pełny zwiastun nowej animacji Disneya
Czytaj też: Jodie Turner-Smith z główną rolą w prequelu Wiedźmina. Ale jak to… ciemnoskóra elfka?!
Czytaj też: Netflix luty 2021 – pełna lista nowości na platformie

Ogłoszono też datę premiery – pierwszy sezon złożony z 8 godzinnych odcinków zadebiutuje na Netfliksie 23 kwietnia.

W rolach głównych pojawią się Jesslie Mei Li, Archie Renaux, Freddy Carter, Kit Young, Amita Suman, Kit Young i Ben Barnes.