Reklama
aplikuj.pl

Szybka strona internetowa dzięki Cloud Hosting w nazwa.pl

Akcja partnerska

Technologia Cloud Hostingu jest coraz popularniejsza wśród twórców stron internetowych. To rozwiązanie szybsze i stabilniejsze od tradycyjnego hostingu. Dlaczego warto się zdecydować na hosting w chmurze i co znajdziemy w ofercie nazwa.pl?

Hosting w chmurze przewyższa hosting tradycyjny

Strony internetowe są umieszczone na serwerach. Jeśli z różnych powodów nie możemy sobie pozwolić na dedykowany serwer, lądujemy na serwerze współdzielonym. Znajduje się tam nie tylko nasza strona internetowa, ale również wiele innych witryn. W przypadku wystąpienia jakiejkolwiek awarii… wszystko przestaje działać. Zarówno nasza, jak i pozostałe strony znajdujące się na serwerze, pozostają w takim stanie do momentu usunięcia awarii.

Oprócz awarii mamy też przeciążenia. Jeśli umieszczona się na tym samym serwerze inna witryna wygeneruje duży ruch, nasza może zacząć działać wolniej.

Wszystkie te problemy rozwiązuje hosting w chmurze.

Dlaczego hosting w chmurze jest lepszym rozwiązaniem?

W przypadku hostingu w chmurze nasze dane przechowywane są nie na jednym a na setkach serwerów. Obrazuje to poniższa grafika.

W tym przypadku chmura oblicza w czasie rzeczywistym nasze zapotrzebowanie i dynamicznie przydziela nam odpowiedni serwer. Dzieje się to w ciągu dziesiątych części sekundy, więc nie ma tutaj mowy o żadnym opóźnieniu. Jeśli nasza strona generuje duży ruch, może on zostać rozłożony na różnych serwerach. Tych mogą być nawet setki. Dzięki temu praktycznie nic nie ogranicza naszej strony. Nazywa się to skalowalnością. Jeśli nasza witryna „rośnie” i zaczyna generować większy ruch, dostaje w przydziale większy i wydajniejszy serwer. Zjawisko przeciążenia serwera w przypadku hostingu w chmurze praktycznie nie istnieje.

Omawiana technologia ma też inną zaletę. Można w nim zastosować procesory z mniejszą liczbą rdzeni, ale z wyższą częstotliwością zegara, co pozwala na uzyskanie wyższej wydajności. W przypadku serwerów nazwa.pl mówimy o procesorach Intel Xeon taktowanych zegarem 5 GHz.

W tradycyjnych serwerach znaczenie ma większa liczba rdzeni. Umożliwia to wielozadaniowość  w obsłudze stron internetowych, jednak obniża wydajność takich procesorów.

Znikoma awaryjność hostingu w chmurze to jego kolejna zaleta. Jeśli jeden serwer przestaje działać, nasza strona jest automatycznie przydzielana do innego. To dzieje się w ułamku sekundy. Nie musimy czekać na usunięcie awarii, czasami nawet długich godzin.

Cloud Hosting w nazwa.pl

W ofercie nazwa.pl znajdziemy opcje hostingu w chmurze w cenie promocyjnej 100, 200 lub 400 zł netto rocznie. Różnią się one przede wszystkim pojemnością. Jest to kolejno 100, 250 oraz 500 GB. W każdej opcji mamy nielimitowany transfer, konta e-mail z dostępem przez stronę WWW oraz obsługę nielimitowanej liczby domen. Plus dostęp SSH oraz całodobową pomoc techniczną. A jeśli potrzebujemy do tego dedykowanego adresu IP, zapłacimy w pierwszym roku dodatkowe 60 zł netto.

Jeśli prowadzicie stronę internetową, na pewno doskonale wiecie, jak duże spustoszenie potrafi zrobić awaria serwera. Szczególnie dzisiaj, kiedy algorytmy wyszukiwarek internetowych są bezlitosne w momencie, kiedy strona przestaje działać. Kilka godzin awarii potrafi się bardzo mocno odbić na ruchu strony, a jej skutki mogą być odczuwalne również w kolejnych dniach. Dlatego warto mieć jak najlepsze zabezpieczenie, jakie oferuje hosting w chmurze.

Voucher dla czytelników WhatNext.pl

Jeśli chcesz samodzielnie przetestować Cloud Hosting w nazwa.pl, to wykorzystaj specjalnie przygotowany voucher dla czytelników WhatNext.pl: ke42-4282-4225. Dzięki niemu aktywujesz Hosting Cloud Basic na 3 miesiące. Z vouchera możesz skorzystać do 15 sierpnia.

Materiał powstał przy współpracy z nazwa.pl.