Reklama
aplikuj.pl

Kolejny smartfon Carla Peia będzie modelem premium. Co już wiemy o Nothing Phone (2)?

To już pewne. Nothing szykuje kolejny smartfon, który tym razem będzie celował w półkę premium. Nothing Phone (2) ma zawalczyć z najlepszymi, ale czy mu się to uda?

Nothing Phone (2) zawalczy z iPhone’ami?

Już jakiś czas temu Carl Pei zapowiedział, że kolejny smartfon Nothing nie będzie tak jak jego poprzednik modelem ze średniej półki. Firma chce na poważnie zawalczyć z Apple, a do tego potrzebne jest odpowiednie urządzenie. Przede wszystkim Nothing Phone (2) trafi do Stanów Zjednoczonych. W ubiegłym roku nie zdecydowano się na to ze względów finansowych, bo taki ruch wymagałby dostosowania urządzenia do pasm obsługiwanych przez amerykańskich operatorów. Nowy model będzie już dostępny dla klientów w USA.

Czytaj też: Premiera Honor Magic5 Lite to czysta formalność. Poznaliśmy pełną specyfikację tego smartfona

Oprócz tego pojawiły się też przecieki, wedle których na pokładzie Nothing Phone (2) znajdzie się chipset Snapdragon z serii 8 Gen, ale nie wiadomo, który dokładnie. Spodziewać się jednak można, że w modelu premium znajdzie się któryś z najnowszych układów. Plotki wspominają o premierze w drugiej połowie roku, więc może być to Snapdragon 8+ Gen 2. Procesor ma być wspierany przez 12 GB pamięci RAM i 256 GB pamięci wbudowanej, ale mają pojawić się też inne warianty pamięci.

Czytaj też: Dyski SSD nowej generacji stały się tym, z czym miały walczyć. Wydajność ma paskudną cenę

Dodatkowo mówi się o ekranie AMOLED z odświeżaniem 120 Hz, które ma zapewnić płynne przewijanie ekranu oraz obsłudze wirtualnej pamięci RAM, by zwiększyć wydajność smartfona.