Reklama

W nowej erze Jaguar zawalczy z grubymi rybami

nowej erze Jaguar

Znamy już wielkie zmiany w przyszłości Jaguara, ale dziś dowiedzieliśmy się, że w nowej erze Jaguar uplasuje się wyżej na rynku swoimi modelami nowej generacji.

Co zrobi w nowej erze Jaguar?

Na temat przyszłości marki wypowiedział się Thierry Bollore, czyli dyrektor generalny Jaguara podczas wywiadu w Automotive News Europe. Wtedy to stwierdził, że “całkowicie zmienimy pozycję marki Jaguar. Będzie bardzo wyraźna”. Jednak możecie być spokojni co do obecnych modeli, bo te nie znikną, a po prostu zostaną gruntownie przerobione, pomijając XJ – ten ponoć nie pasuje do nowej ery marki.

Jaguar Vision Gran Turismo SV, Vision Gran Turismo SV, elektryczny hipersamochód Jaguara, replika Vision Gran Turismo SV,

Na te zmiany firma przeznaczy 2,5 miliarda funtów, rozwijając technologię pojazdów elektrycznych i opracowując zupełnie nową architekturę. Ta platforma będzie dostępna wyłącznie dla marki Jaguar i nie zasili przyszłych Land Roverów.

Jak przypomina Motor1, nowy dyrektor designu, Gerry McGovern powiedział ostatnio co nieco na temat planowanych zmian w wizerunku Jaguara:

Rozkoszuję się myślą, że pomogę moim kolegom z Jaguara przywrócić Jaguarowi pozycję, na jaką zasługuje. To wyjątkowa marka z niesamowitym rodowodem i dużym potencjałem. Gdyby udało się go rozwinąć w sposób, który uwolniłby go od niektórych ograniczeń, jakie miał w przeszłości, myślę, że znowu mógłby być cudowny.