Najlepsze prezenty z Asus
ASUS VivoBook S14 S432
VivoBook S14 oferuje nowatorskie rozwiązania do codziennych zadań. Inteligentny touchpad ScreenPad 2.0 to dodatkowy interaktywny ekran dotykowy o przekątnej 5,65″. Intuicyjny interfejs, wzorowany na rozwiązaniach mobilnych, umożliwia łatwe zarządzanie zadaniami. Jednocześnie ASUS współpracuje z deweloperami w celu zoptymalizowania kolejnych adaptacyjnych narzędzi. Z ciekawostek wartych wspomnienia jest jeszcze logowanie bez koniczności wpisywania hasła za pomocą usługi Windows Hello.
W laptopie VivoBook S14 najważniejsze są detale. Wysokość notebooka wynosi zaledwie 18 mm, a waga 1,4 kg przekłada się na sprzęt, który bez problemu wszędzie można ze sobą zabrać. Nowa oprawka matrycy NanoEdge zapewnia jeszcze większą powierzchnię roboczą. 14-calowa matryca, zajmująca aż 88% obudowy, ma rozdzielczość 1080p oraz szeroki kąt widzenia 178°, co przekłada się na świetne żywe kolory. Co napędza S14? Pod maską znajdziemy i5-8265U, 8 GB pamięci oraz SSD M.2 o pojemności 512 GB. Niestety nie można rozbudować notebooka o większe moduły RAM. Ponadto układ graficzny UHD Graphics 620 może i nie nadaje się do gier, aczkolwiek we wszelkiego rodzaju multimediach poradzi sobie bez najmniejszego problemu.
ASUS ROG Zephyrus S GX502
„Elegancki minimalizm – jak na gamingowe standardy” – chyba nie trzeba nic więcej dodawać, aby w pełni opisać notebook ROG Zephyrus S GX502. Jest to iście minimalistyczna konstrukcja, choć posiada kilka cech zewnętrznych delikatnie sugerujących główne przeznaczanie notebooka – gaming. Solidna obudowa i wytrzymałe materiały to jedno, drugim ważnym aspektem jest specyfikacja sprzętu. Komputer napędza procesor i7-9750H, wspierany przez 16GB pamięci RAM taktowanej zegarem 2666MHz. Pamięć komputera oczywiście można rozbudować aż do 32GB. Do tego należy doliczyć dysk M.2 NVMe PCIE 3.0 (warianty 256, 512GB i 1TB) a także komplet złącz, Bluetooth 5.0 i inne udogodnienia pomocne w codziennej pracy.
GX502 występuje w dwóch wariantach oznaczonych literami „GW” i „GV”. Pierwszy uzbrojono w kartę RTX 2070, natomiast drugi posiada RTX 2060. Karty przesyłają obraz na matrycę 15.6″ o rozdzielczości 1920 x 1080 px. Zastosowany panel IPS charakteryzuje się odwzorowaniem kolorów na poziomie 100% sRGB, co na pewno zaingeruje grafików. Graczy natomiast przyciągnie G-Sync oraz wybór między modelem o odświeżaniu ekranu 144Hz lub 240Hz. Więcej o ROG Zephyrus S GX502 przeczytacie w naszej recenzji.
ASUS ZenBook 14 UX433
Marka ASUS w tegorocznym zestawieniu bryluje. W ZenBook 14 UX433 na uwagę zasługuje ekran NanoEdge, gdzie stosunek ekranu do obudowy wynosi aż 92%! Warto docenić dbałość o szczegóły, jak choćby zawias ErgoLift czy nowatorski touchpad NumberPad. Ekran o przekątnej 14″ cechuje się rozdzielczością 1920 x 1080 px, kątami widzenia 178° oraz odwzorowaniem barw równym 100% sRGB. Dzięki temu sprzętem mogą zainteresować choćby półprofesjonalni graficy i fotografowie.
ASUS zdecydował się na zastosowanie procesora i7-8565U, 16 GB pamięci RAM oraz dysku SSD PCIe o pojemności 1 TB. Dzięki temu sprzęt podoła wymagającym zadaniom jak choćby montaż materiałów wideo. Do tego warto wspomnieć o Wi-Fi o przepustowości 1734 Mbps, jak również Bluetooth 5.0. A wszystko to w kompaktowej formie – ZenBook 14 ma wymiary zbliżone do formatu A4, co przy wadze 1,09 kg daje nam niezwykle mobilny sprzęt sprawdzający się podczas podróży.
ASUS ROG Strix G531
Pod maską ROG Strix G531 znajdziemy procesor Intela 9-tej generacji oraz kartę graficzną GeForce RTX. Notebook występuje w dwóch wariantach – z matrycą 15” oraz 17”. Wzornictwo laptopa Strix G jest efektem współpracy z BMW Designworks Group. Wyrzeźbiony kształt i powierzchnie w stylu stealth zapewniają bardzo stonowany i elegancki styl. Do tego doliczmy personalizację podświetlania RGB Aura Sync, co w połączeniu z przezroczystymi krawędziami klawiszy nadaje notebookowi ciekawy wizualnie charakter. Zarządzenie naszym centrum bojowym odbywa się przez apkę ROG Armoury Crate.
Wewnątrz tego kombajnu multimedialnego drzemie procesor i7-9750H oraz mobilny układ graficzny RTX 2070. Główny nośnik danych stanowi dysk SSD 1 TB NVMe PCIe, ale do naszej dyspozycji zostaje jeszcze oddany SSDH 1 TB FireCuda. Dopełnieniem całości jest oczywiście matryca o odświeżaniu 144 Hz. Sprzęt uruchomi nie tylko najnowsze tytuły w wysokich ustawieniach graficznych, ale pozwoli skorzystać z technologii Ray Tracing (śledzenie promieni) oraz na zabawę z wirtualną rzeczywistością (VR). Za pośrednictwem gniazda USB Type-C z obsługą DisplayPort 1.4 podłączysz monitor z obsługą G-Sync. Jeszcze kilka lat temu notebook o takich możliwościach byłby dużo większym wydatkiem.
Asus ZenFone 6
Na koniec propozycji od Asusa pozostał smartfon. ZenFone 6 charakteryzuje się wyjątkowym obracanym aparatem. Te same obiektywy, które działają jako tylne mogą posłużyć do wykonywania zdjęć selfie. Dzięki temu w każdych warunkach możecie liczyć na wysoką jakość zdjęć. Potwierdzają to między innymi testy wykonane przez DxOMark.
Smartfon ma także pozostałe elementy najwyższej klasy. 6,4 calowy ekran NanoEdge pokryty jest szkłem Forilla Glass 6. W środku znajduje się procesor Snapdragon 855, do 8 GB pamięci RAM i do 256 GB pamięci wewnętrznej. Bateria ma pojemność 5000 mAh i obsługuje technologię szybkiego ładowania Quick Charge 4.0. Jedno naładowanie starcza do 21 godzin pracy na WiFi. Jest to jeden z najciekawszych smartfonów na rynku, a sama cena nie jest wysoka. ZenFone 6 jest więc konstrukcją zdecydowanie godną rozważenia jako prezent na święta.