Reklama
aplikuj.pl

Co wiemy o Samsungu S23?

kobieta rozmawiająca przez smartfon podczas pracy

Najnowszy Samsung Galaxy S23 zadebiutował 1 lutego o godzinie 19:00. Według wszystkich uzyskanych przez ten czas informacji można dojść do wniosku, że nowy flagowiec ze stajni koreańskiego producenta jest kolejną nieznaczną aktualizacją poprzednika. Najbardziej zauważalna zmiana dotyczy aparatu, który w modelu Ultra, będzie mógł robić imponujące 200-megapikselowe zdjęcia.

Jak będzie wyglądał Galaxy S23?

Wygląda na to, że Samsung nie odszedł zbyt daleko od ustalonego projektu Galaxy z nadchodzącym flagowcem. Szklana obudowa z zaokrąglonymi bokami i spiczastymi w wersji Ultra oraz tył urządzenia z identycznie umiejscowionymi aparatami wskazuje na bardzo duże podobieństwo smartfonów.

Jaki procesor znajdzie się w Galaxy S23?

Qualcomm, producent chipów Snapdragon, wydał komunikat prasowy, w którym poinformował, że obie firmy będą współpracować nad produktami do 2030 roku. Samsung S23 będzie więc używał najnowszego układu Qualcom Snapdragon 8 Gen 2. Jest to także wygrana dla konsumentów, ponieważ wiadomo, że układy Snapdragona przewyższają chipsety Exynos firmy Samsung. Miejmy nadzieję, że zespół projektantów chipsetów Samsunga będzie mógł później opracować własny układ, który będzie działał lepiej w smartfonach Galaxy.

Ile na baterii wytrzyma Galaxy S23?

Flagowy smartfon będzie używał baterii o pojemności 5000 mAh dla Galaxy S23 Ultra. Oznacza to, że smartfon nowej generacji będzie korzystał z tej samej baterii, co Galaxy S22 Ultra i starszy S21 Ultra. Posiadanie przez Samsunga Galaxy S23 najnowsze procesora Qualcom Snapdragon 8 Gen 2 może oznaczać większą moc obliczeniową, a także lepszą wydajność energetyczną, co może poprawić także żywotność baterii. Model podstawowy ma mieć baterię o pojemności 3900 mAh, a model + 4700 mAh.

Jaki aparat znajdzie się w Galaxy S23?

Aparat w Galaxy S23 Ultra będzie najbardziej godnym uwagi ulepszeniem w stosunku do swojego poprzednika. Samsung przedstawił swój 200-megapikselowy czujnik aparatu w czerwcu i powiedział, że rozpocznie produkcję w tym roku. Ujawniono, że Galaxy S23 Ultra będzie miał 200-megapikselowy aparat f/1.7 z OIS.

Według kilku przykładowych zdjęć w przeciekach porównujących aparat w Galaxy S23 Ultra z istniejącym S22 Ultra. Widać wyraźną poprawę na korzyść S23, ale trudno powiedzieć, jak duże jest przetwarzanie AI w porównaniu z rzeczywistą różnicą w rozdzielczości i liczbie megapikseli. Niemniej jednak jest to niewątpliwie imponujący skok jakościowy Pozostałe modele mają posiadać 50 megapikselowy aparat f/1.8 z optyczną stabilizacją obrazu. Przedni obiektyw w każdym z wersji ma dysponować 12 Mpix.

W jakich kolorach dostępny będzie Galaxy S23?

Smartfon Samsunga nowej generacji będzie dostępny w kolorach Phantom Black (czarny), Botanic Green (zielony), Mystic Lilac (różowy) oraz Cotton Flower (biały).

Ile ma kosztować Galaxy S23?

Ceny za nowe modele Galaxy nie są jeszcze dokładnie znane, ale według przypuszczeń mają być większe na premierę od tych zaproponowanych w poprzednim S22. Oto prawdopodobne ceny Samsunga Galaxy S23:

  • Samsung Galaxy S23 (8/256 GB) — 6069 zł,
  • Samsung Galaxy S23 Plus (8/256 GB) — 7549 zł,
  • Samsung Galaxy S23 Plus (8/512 GB) — 8159 zł,
  • Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256 GB) — 8159 zł,
  • Samsung Galaxy S23 Ultra (12/512 GB) — 8679 zł.

Jak widać, nie będzie tanio, ceny jednak mogą być niższe i porównywalne do poprzedniego flagowca Samsunga.

Materiał otrzymany od partnera.