WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Coinhive przynosi ogromne zyski

Coinhive przynosi ogromne zyski

RWTH Aachen University opublikowało właśnie raport, z którego wynika, że pomimo drastycznego spadku zainteresowania wydobywaniem kryptowalut, jedna rzecz przynosi ciągle ogromne zyski. Jest to Coinhive, który wydobywa poprzez przeglądarkę, kryptowalutę Monero.

W raporcie można przeczytać, że Coinhive generuje co miesiąc ok. 250 000 tysięcy dolarów dla osób z niego korzystających. Jest to 1,18% całej ilości wydobywanego Monero. Skrypt ten często wykorzystywany jest przez hakerów, którzy włamują się na stronę, umieszczają go i nic więcej nie robią. Dzięki temu każda osoba korzystająca z danej witryny nieświadomie wykopuje kryptowaluty. Wiele stron jest tym zainfekowanych, a część właścicieli witryn nawet świadomie instaluje Coinhive w celu zwiększenia swoich zysków.

Jeśli nie chcesz korzystać ze stron posiadających w kodzie Coinhive to zainstaluje wtyczkę No Coin lub minerBlock. Posiadają one czarną listę, która blokuje strony zawierające owy skrypt. Dzięki nim będziecie mieli pewność, że Wasz komputer nie zarabia dla kogoś.

Źródło: https://www.digitaltrends.com/