Reklama

Ta kostka Rubika pozwoli zdalnie wziąć udział w Mistrzostwach Świata

Z powodu pandemii koronawirusa niemożliwe jest wzięcie udziału w tradycyjnych Mistrzostwach Świata w układaniu kostki Rubika. Ale nic straconego, bo z Connected Cube możliwe są zdalne zawody!

Firma Rubik’s ujawniła Connected Cube, fantastyczne rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcieliby wziąć udział w tegorocznej edycji Rubik’s Cube World Cup. Ale zaraz, przecież przez pandemię nie ma normalnych zawodów? Cóż Rubik’s pomyślało i o tym, bo ich najnowsza kostka łączy się z Twoim telefonem albo tabletem dzięki czemu na bieżąco śledzi czas układania kostki i Twoje postępy w czasie rzeczywistym!

Czytaj też: Moto E7 będzie miał całkiem sporą baterię

Connected Cube korzysta z tej samej platformy co GoCube, choć jest bardziej tradycyjna. Za pomocą specjalnej aplikacji można połączyć się ze społecznością Rubik’e Arena i zmierzyć się z prawie 47 tysiącami graczy z całego świata. Dzięki temu zarówno amatorzy jak i profesjonaliści bez wychodzenia z domu mogą wziąć udział w tegorocznych Mistrzostwach Świata bez konieczności narażania się na koszta podróży i szalejącego koronawirusa. Kwalifikacje rusza już 15 sierpnia i potrwają do 10 października, zaś wielki finał zaplanowano na 7 listopada.

Według informacji Connected Cube jest nieco cięższa od tradycyjnej kostki, nie posiada również wspierających i blokujących boki magnesów, więc można się spodziewać, że czas jej układania będzie nieco dłuższy niż normalnie. Możliwe więc, że w tym roku nikomu nie uda się pobić obecnego rekordu świata należącego do Yusheng Du, który kostkę ułożył w… 3,47 sekundy!

Nie wiemy jeszcze jaka będzie cena Connected Cube. Rubik’s potwierdził, że przedsprzedaż ruszy 18 sierpnia. GoCube, które również pozwala wziąć zdalny udział w Mistrzostwach kosztuje 79,99$, więc można spodziewać się, że za najnowszą kostkę trzeba będzie zapłacić podobną cenę.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News