Najnowsze wersje obudów z górnej półki na dobre odeszły od tradycyjnych rozwiązań i celują w niespotykany design, wysokiej klasy materiały oraz (lub) ciekawe rozwiązania. Conquer Essence od firmy Cougar zdaje się oferować wszystkie te cechy.

Tym razem producent postawił na coś mniejszego. Conquer Essence jest swoistym następcą modelu Conquer, ale oferującym kompatybilność wyłącznie z płytami Micro-ATX i Mini-ITX. Wzornictwo, materiały i design nie zostały jednak specjalnie zmienione i postawiono tutaj na wszechobecne aluminium poddane specjalnej obróbce, charakterystycznej ponadto dla produktów spod loga Cougar. Tradycyjnie nie zabrakło również paneli z hartowanego szkła, zarówno z prawej, jak i lewej strony.

Chłodzeniem może zająć się do czterech 120 mm wentylatorów albo dwie 240 mm chłodnice montowane na górze i przodzie obudowy. W kwestii pojemności ciągle jest naprawdę dobrze. Mówimy tutaj o wsparciu dla 35-centymetrowych kart graficznych, wieżą chłodzenia o 16-centymetrowej wysokości dla procesora, dwóch zatok 3,5-cala i trzech 2,5-cala. Ważne jest to, że miejsce na tradycyjne HDDeki możemy zamienić na idealne gniazdka dla SSD.

Obudowa Conquer Essence trafi do sprzedaży w ostatnich dniach bieżącego miesiąca w USA. Jej tamtejsza cena będzie wynosić 229$, a rynek europejski na oficjalny debiut będzie musiał poczekać kolejne tygodnie.

Źródło: Cougargaming

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!