Control otrzyma dodatki fabularne. Twórcy bardzo chcą wspierać markę przez lata.

Control to nowa marka studia Remedy. Autorzy Maxa Payne’a, Quantum Break czy Alana Wake’a tym razem stawiają na historię o kobiecie, która może manipulować otoczeniem. Twórcy opowiedzieli trochę o przyszłości marki, rozwoju gry oraz dlaczego zdecydowali się na umowę z wydawcą 505 Games.

Czytaj też: Mortal Kombat 11 już tańszy w wielu sklepach

Okazuje się, że powodem, dla którego wybrano umowę z 505 Games jest to, że wydawca ten pozwala deweloperom zachować prawa do swoich marek. Co więcej, Remedy może eksperymentować z tytułem po premierze i robić z nim co chce. Jedyne o czym może decydować 505 Games to, to czy chcą otrzymać kontynuację.

A co otrzymamy po premierze Control? Twórcy już teraz planują dwa dodatki. Będzie to:

  • The Foundation
  • AWE

Ich data premiery zostanie ogłoszona w późniejszym czasie. Wiadomo jednak, że wprowadzą one nowe lokacje, misje z nową fabułą oraz zadania poboczne. Wystąpią również „mody”, którymi zmodyfikujemy sobie działanie gry. Czy to koniec wsparcia gry? Autorzy przyznają, że są świadomi szybko słabnącej popularności gier singleplayer, ale możliwe, że jeszcze coś dla nas przygotują.

Co natomiast z kontynuacją? Tutaj na ten moment zbyt dużo nie wiadomo. Wszystko zależy bowiem od tego, czy gra się odpowiednio sprzeda. Samo Remedy bardzo cieszy się z tego, co udało się im wykreować i chciałoby przygotować kontynuacje.

Czytaj też: Epic Games Store skończy z podkradaniem gier na wyłączność, o ile Steam będzie więcej płacił

Źródło: wccftech.com

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej