WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Testy

Test chłodzenia Cooler Master Masterliquid ML240L RGB

Cooler Master Masterliquid ML240L RGB to dosyć tanie AiO, które mimo to oferuje podświetlenie RGB. Czy niska cena ma odzwierciedlenie w jakości chłodzenia?

Chłodzenie zapakowane zostało w czarno-fioletowy karton. Wraz z nim otrzymujemy instrukcję, zestaw montażowy, przejściówkę 2×4 pin na 1x 4 pin, 3x RGB 4 pin na 1x RGB 4 pin oraz kontroler RGB. Ten ostatni pozwala na sterowanie podświetleniem przy braku odpowiedniego złącza na płycie głównej. Jest on niestety zasilany ze złącza Molex – większość konkurencji przesiadła się już na zasilanie ze złącza SATA. Montaż Cooler Master Masterliquid ML240L RGB jest bardzo łatwy i każdy z Was sobie z nim poradzi. Gwarancja wynosi 2 lata.

AiO wygląda dobrze. Ma ono dwa podświetlane wentylatory oraz samo logo na pompce, również jest RGB. Może to się podobać, ale nie jest niczym już specjalnym – zwykłe chłodzenie cieczą tylko z podświetlanym logiem i wentylatorami.

Aluminiowa chłodnica ma wymiary 277 x 119,6 x 27 mm. Wychodzą z niej dwa węże o długości ok. 350 mm. Są one dosyć elastyczne, więc łatwo jest je ułożyć w obudowie. Łączą się one z blokompompką poprzez złączki, które można obracać, co również wpływa na łatwość montażu.

Z blokopompki wychodzą dwa przewody – 4 pin RGB i 3 pin. Pompka pracuje z prędkością ok. 2200 RPM. Jej głośność wynosi poniżej 15 dBA. Dokładne wymiary całego bloku to 80,3 x 76 x 42,2 mm. Podstawa jest miedziana, czyli jak w wielu różnych AiO.

W zestawie otrzymujemy dwa 120 mm wentylatory. Są to modele MF120R RGB. Ich maksymalna prędkość wynosi 2000 RPM, przepływ powietrza 66,7 CFM a ciśnienie 2,34 mmH2O. Producent nic nie mówi o głośności, więc tutaj możemy się niemiło zaskoczyć. Z każdego śmigła wychodzą dwa przewody – RGB 4 pin i 4 pin PWM. Dzięki dołączonej przejściówce oba śmigła można podłączyć do jednego złącza na płycie głównej.

Spis treści:
PRZEJDŹ DO 2 STRONY: Platforma testowa
Pokaż cały spis treści
PRZEJDŹ DO 2 STRONY: Platforma testowa